poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Powstaje siłownia pod chmurką. Też dla niepełnosprawnych

Powstaje siłownia pod chmurką. Też dla niepełnosprawnych

Na placu zabaw przy ul. Malczewskiego trwają prace przy montażu siłowni pod chmurką. Z nowego sprzętu będzie można korzystać już lada moment. Na skwerku stanie 9 urządzeni, z czego dwa będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

art-silownia2

. Wśród wszystkich zainstalowanych urządzeń są: wioślarz, wahadło, podciąg nóg, wyciąg dolny, wyciąg górny, motyl klasyczny, drabinka, arbitrem z wahadłem i rowerek.

– Wszystkie dotychczasowe siłownie na powietrzu zainstalowane są w miejscach do rekreacji oraz wypoczynku i to się sprawdza – mówi Robert Karelus, Rzecznik Prezydenta Miasta.

W najbliższych dniach dojazd do dwóch urządzeń dla osób z niepełnosprawnością zostanie wyłożony kostką, co ułatwi do nich dostęp osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Całkowity koszt inwestycji, wraz z ułożeniem kostki, to około 30 tys. złotych.

BIK UM Świnoujście

Siłownie zewnętrzne cieszą się spora popularnością. Są tak przygotowane, że mogą z nich korzystać nie tylko młodzi, ale także seniorzy. Każdy, kto będzie miał ochotę chwilę poćwiczyć, znajdzie tu coś dla siebie. Siłownia będzie otwarta przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu i całkowicie za darmo.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.