poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Prezydent Barbara Michalska w radzie ekspertów

Prezydent Barbara Michalska w radzie ekspertów

W skład Rady powołanej przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa weszli przedstawiciele wykonawców, zamawiających i strony społecznej. Pracami Rady pokierują dwie współprzewodniczące: Barbara Dzieciuchowicz z Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa oraz Iwona Stępień-Pilipczuk, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Łącznie to 28 osób, a wśród nich zastępca prezydenta Barbara Michalska jako przedstawicielka Związku Miast Polskich.

Główne zadania Rady Ekspertów to wypracowanie: wzoru umowy na realizację zamówienia publicznego w zakresie dróg publicznych, wytycznych dotyczących sporządzania opisów przedmiotu zamówienia publicznego w zakresie dróg publicznych, wytycznych dotyczących prowadzenia postępowań przetargowych w zakresie dróg publicznych oraz docelowej formuły działań Narodowego Forum Kontraktowego. Zamysłem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa było wykorzystanie w tym celu własnych doświadczeń, a także potencjału organizacji polskiej branży drogowej, które wsparłyby Ministerstwo swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, w celu usprawnienia jakości procesów składających się na realizację planu budowy dróg.

Członkowie Rady są powoływani przez ministra właściwego do spraw transportu. W skład Rady Ekspertów wchodzi 28 przedstawicieli zarządców dróg publicznych, branży drogowej oraz strony społecznej. Członkom Rady nie przysługuje wynagrodzenie z tytułu uczestnictwa w jej pracach. Obsługę administracyjno-organizacyjną Rady zapewnia MIB.

Tekst i foto: Ministerstwo Infrastruktury

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Jeden komentarz

  1. Ta pani nie jest prezydentem tylko zastępca prezydenta i tak powinno być w tytule artykułu a nie tylko w treści. Moje zdanie jest takie, że ona tam nic nie wniesie merytorycznego patrząc na to co robi w Świnoujściu. Jakaś nadzieja że może się czegoś nauczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.