Strona główna / Lokalne / Nasz patronat: Latarnia morska za darmo, bieg wspinaczkowy i konkursy dla dzieci

Nasz patronat: Latarnia morska za darmo, bieg wspinaczkowy i konkursy dla dzieci

Już w najbliższą niedzielę latarnia morska zamieni się w tymczasową rezydencję Neptuna. Od rana będzie można zwiedzać najwyższą w Europie ceglaną latarnię całkowicie za darmo. Atrakcje rozpoczną się o godzinie 11.30 i potrwają do 18. Bieg wspinaczkowy zaplanowano na godz. 16. Na latarnię morską będzie można autobusem miejskim.

Parada Neptuna i jego świty, chrzest morski, klaun Tomi i Damian, występ zespołu Majtki Bosmana, konkursy i zabawy dla najmłodszych, ognisko oraz jedyny na świecie bieg po schodach latarni morskiej, a wieczorem zwiedzanie latarni morskiej przy zachodzie słońca. Ponad to w godzinach od 11 do 17 przy dawnym nabrzeżu GPK będzie można zwiedzać okręt 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

Jak co roku, w trzecią niedzielę sierpnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień  Latarń Morskich.  Z tej okazji Stowarzyszenie Miłośników Latarń w Świnoujściu wraz z partnerami zaprasza na uroczystości pod Latarnię Morską w Świnoujściu. Warto przypomnieć, że 21 sierpnia wstęp na latarnię jest bezpłatny.

Zobacz również

Co nowego na budowie tunelu pod cieśniną Świny?

Trwają roboty konstrukcyjne dla wiaduktu w ciągu ul. Karsiborskiej – w ubiegłym tygodniu wykonywano dylatacje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.