Strona główna / Lokalne / Nasz patronat: Latarnia morska za darmo, bieg wspinaczkowy i konkursy dla dzieci

Nasz patronat: Latarnia morska za darmo, bieg wspinaczkowy i konkursy dla dzieci

Już w najbliższą niedzielę latarnia morska zamieni się w tymczasową rezydencję Neptuna. Od rana będzie można zwiedzać najwyższą w Europie ceglaną latarnię całkowicie za darmo. Atrakcje rozpoczną się o godzinie 11.30 i potrwają do 18. Bieg wspinaczkowy zaplanowano na godz. 16. Na latarnię morską będzie można autobusem miejskim.

Parada Neptuna i jego świty, chrzest morski, klaun Tomi i Damian, występ zespołu Majtki Bosmana, konkursy i zabawy dla najmłodszych, ognisko oraz jedyny na świecie bieg po schodach latarni morskiej, a wieczorem zwiedzanie latarni morskiej przy zachodzie słońca. Ponad to w godzinach od 11 do 17 przy dawnym nabrzeżu GPK będzie można zwiedzać okręt 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

Jak co roku, w trzecią niedzielę sierpnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień  Latarń Morskich.  Z tej okazji Stowarzyszenie Miłośników Latarń w Świnoujściu wraz z partnerami zaprasza na uroczystości pod Latarnię Morską w Świnoujściu. Warto przypomnieć, że 21 sierpnia wstęp na latarnię jest bezpłatny.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.