Strona główna / Lokalne / Zamiast opiekować się 6-letnim synkiem, trafiła za kratki

Zamiast opiekować się 6-letnim synkiem, trafiła za kratki

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali 31-letnią kobietę, która w stanie nietrzeźwości opiekowała się dzieckiem. W trakcie interwencji okazało się, że pijana matka 6-latka była również poszukiwana przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

– Wczoraj policjanci z interweniowali w jednym z mieszkań bloku przy ulicy Konstytucji 3 Maja w związku ze zgłoszeniem podejrzenia sprawowania opieki nad dzieckiem przez pijaną matkę. Podjęta interwencja potwierdziła ten fakt. Pod wskazany adresem mundurowi zastali nietrzeźwą 31-letnią mieszkankę Ustrzyk Dolnych oraz jej niespełna 6-letniego syna – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili dane kobiety, wyszło na jaw, że 31-latka jest poszukiwana przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności w związku z wcześniejszym złamaniem prawa.

– Zgodnie z wyrokiem wymiaru sprawiedliwości kobieta została zatrzymana. Z uwagi na fakt, że nie było osoby, która mogłaby sprawować opiekę nad dzieckiem, zostało ono przekazane do Pogotowia Rodzinnego – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

31-letnia mieszkanka Ustrzyk Dolnych najbliższe miesiące spędzi za kratkami aresztu śledczego. Ponadto o fakcie sprawowania przez nią niewłaściwej opieki nad dzieckiem zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich. Narażenie małoletniego na niebezpieczeństwo zagrożone jest karą grzywny lub nagany.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.