Strona główna / Lokalne / W tirze miały być balustrady. Odkryto rekordową ilość alkoholu

W tirze miały być balustrady. Odkryto rekordową ilość alkoholu

W ostatnich dniach sierpnia br. w Świnoujściu w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw ciężarowy, którym wg dokumentów miał być przewożony ładunek metalowych balustrad dla odbiorcy w Szwecji.

333Funkcjonariusze podjęli decyzję o przeprowadzeniu szczegółowej rewizji towaru. Po wejściu na naczepę zobaczyli palety, na których znajdowały się owinięte w czarną folię kartony. W związku z tym, iż sposób zapakowania nie wskazywał na ładunek zgłoszony w dokumentach, celnicy podjęli decyzję o otwarciu kartonów. Kartony jednak nie zawierały deklarowanego towaru. Znajdowały się w nich plastikowe pojemniki z bezbarwną cieczą o zapachu alkoholu. Po dokonaniu badania alkoholomierzem stwierdzono alkohol o mocy 96%.

Łącznie celnicy ujawnili 16000 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, co do których uszczuplenia z tytułu niezapłaconych podatków obliczono na blisko 900 tys. złotych.

Należy zaznaczyć, że w tym roku, to już kolejny tak duży, nielegalny transport alkoholu bez polskich znaków akcyzy, zatrzymany przez zachodniopomorskich funkcjonariuszy Służby Celnej. W pierwszym półroczu 2016 roku zachodniopomorscy celnicy zatrzymali 14690 litrów nielegalnego alkoholu o wartości blisko 1,4 mln zł.

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

2 komentarze

  1. Ostatnie dni sierpnia dopiero będą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.