Strona główna / Lokalne / W tirze miały być balustrady. Odkryto rekordową ilość alkoholu

W tirze miały być balustrady. Odkryto rekordową ilość alkoholu

W ostatnich dniach sierpnia br. w Świnoujściu w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw ciężarowy, którym wg dokumentów miał być przewożony ładunek metalowych balustrad dla odbiorcy w Szwecji.

333Funkcjonariusze podjęli decyzję o przeprowadzeniu szczegółowej rewizji towaru. Po wejściu na naczepę zobaczyli palety, na których znajdowały się owinięte w czarną folię kartony. W związku z tym, iż sposób zapakowania nie wskazywał na ładunek zgłoszony w dokumentach, celnicy podjęli decyzję o otwarciu kartonów. Kartony jednak nie zawierały deklarowanego towaru. Znajdowały się w nich plastikowe pojemniki z bezbarwną cieczą o zapachu alkoholu. Po dokonaniu badania alkoholomierzem stwierdzono alkohol o mocy 96%.

Łącznie celnicy ujawnili 16000 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, co do których uszczuplenia z tytułu niezapłaconych podatków obliczono na blisko 900 tys. złotych.

Należy zaznaczyć, że w tym roku, to już kolejny tak duży, nielegalny transport alkoholu bez polskich znaków akcyzy, zatrzymany przez zachodniopomorskich funkcjonariuszy Służby Celnej. W pierwszym półroczu 2016 roku zachodniopomorscy celnicy zatrzymali 14690 litrów nielegalnego alkoholu o wartości blisko 1,4 mln zł.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

2 komentarze

  1. Ostatnie dni sierpnia dopiero będą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.