Strona główna / Lokalne / [FILM] Statkowe syreny pożegnały wojewodę

[FILM] Statkowe syreny pożegnały wojewodę

O godzinie 11.55 w całym regionie zachodniopomorskim zawyły syreny. Ostatnie pożegnanie wojewody Piotra Jani odbyło się w piątek. W uroczystościach pogrzebowych w Szczecinie udział wzięła premier Beata Szydło, Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak, a także prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Świnoujściu w dzielnicy portowej zawyły syreny statkowe. Wojewoda zmarł w szpitalu w Zabrzu – w ubiegłym tygodniu przeszedł tam operację serca.

Piotr Jania miał 64 lata. Na stanowisko wojewody zachodniopomorskiego został powołany 8 grudnia 2015. W pamięci pracowników Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego pozostanie jako dobry, pełen ciepła i życzliwości człowiek.

Zobacz również

W porcie Szczecin-Świnoujście podniesiono poziom bezpieczeństwa

W związku z sytuacją geopolityczną w polskich portach podniesiono poziom bezpieczeństwa. To oznacza sprawdzanie tożsamości …

Jeden komentarz

  1. Obyczajowa kompromitacja PiS, jak można grać politycznie pogrzebem. Czym się wyróżnił zmarły? Ano tylko tym, że kazał włączać syreny każdego 10 kwietnia. Trochę mało jak na takie zamieszanie, jakie wywołano w mieście. Kiedyś było to zarezerwowane dla wybitnych postaci. Teraz jak widać tylko członkowie partii zmarłego ,zamieszczają kondolencje -symboliczne to jest i jednoznaczne. Zamknięto pół centrum Szczecina od wczoraj, chyba dla bezpieczeństwa „zbawcy narodu”, bo jaki może być inny powód. A tak go podobno naród wielbi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.