Strona główna / Lokalne / Wystrzały ze strzelnicy niepokoją turystów

Wystrzały ze strzelnicy niepokoją turystów

  • Czy wie pan co się dzieje, że w ciągu dnia słychać odgłosy strzałów z karabinu maszynowego? Nie przywykłem w miejscowościach turystycznych do tego typu dźwięków – mówi męski głos w słuchawce. Czytelnik skontaktował się z naszą redakcją, bo zaniepokoiły go odgłosy jakie dobiegają od kilku dni z okolicy ulicy Legionów.

Odgłosy wystrzałów dobiegają ze strzelnicy wojskowej. Żołnierze ćwiczą strzelanie z karabinów z odległości 200 metrów. Strzelnica jest jedną z nowocześniejszych w okolicy. W 2010 roku przeprowadzono na niej generalny remont. Zamontowano m.in. nowe urządzenia celów ruchomych i podnośniki figur bojowych. Można na niej strzelać m. in. z pistoletu wojskowego, pistoletu maszynowego, karabinka kbk AK oraz strzelby typu MOSSBERG.

Zobacz również

Fałszywe alarmy. Strażacy za każdym razem muszą jechać

Fałszywe alarmy z instalacji ostrzegającej zamontowanej w nadmorskich hotelach są przyczyną częstych interwencji świnoujskiej straży …

3 komentarze

  1. mi też się nie podoba słuchanie przez cały dzień i pół nocy jak ktoś strzela z kałacha… psy i koty wariują i boją się wychodzić na dwór a mieszkam i tak stosunkowo daleko od strzelnicy. Nie wyobrażam sobie jak musi się mieszkać bliżej tego miejsca.

  2. Turyście jak się nie podoba, to niech robi stad wypad, i niech nie robi z siebie baby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.