poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Wieszają transparenty, bo nie chcą zagłady plaży

Wieszają transparenty, bo nie chcą zagłady plaży

Na drodze dojazdowej do Świnoujścia powieszono kolejny transparent. Autorami są członkowie Stowarzyszenia Prawobrzeże. Jak mówią, to wyraz dezaprobaty dla pomysłów lokalizacji terminala kontenerowego na Warszowie. „Nie damy plaży i 80 ha lasów na budowę portu kontenerowego. Stop bezprawiu!”.

– Byliśmy w czwartek na sesji rady w Międzyzdrojach. Przedstawiliśmy co czeka mieszkańców gminy Międzyzdroje. To przykre, że nie mogliśmy zabrać głosu w Świnoujściu, a Międzyzdrojach chętnie chciano nas słuchać. W ŚwinoujściuZostawiliśmy za pośrednictwem pani przewodniczącej materiały radnym – mówi Bogusław Mazur. – My się jednak nie poddamy i będziemy chcieli zapytać każdego radnego z osobna, czy jest za budową terminalu kontenerowego – podkreśla.

Przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A chcą wybudować terminal kontenerowy na plaży na Warszowie. Jego powstanie będzie wiązało się z zamknięciem dwóch kilometrów plaży, a także koniecznością wycinki lasu. Po raz pierwszy zaprezentowano koncepcję budowy terminala w kwietniu b.r.

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

13 komentarzy

 1. Wynocha na Wały Chrobrego z tymi kontenerami.

 2. TAK dla terminala kontenerowego.

  TAK dla terminala kontenerowego. Dobrze by było, gdyby Świnoujście zaczęło się również rozwijać przemysłowo. Młodzi ludzie muszą stąd wyjeżdżać, bo przecież nie każdy chce być kucharzem, recepcjonistą czy pokojówką. A później będzie narzekanie w drugą stronę, że syn/córka/wnuczki musieli wyjechać do większego miasta albo za granicę, bo tutaj nie ma dla nich pracy. Bo inżynier (informatyk, automatyk, budowlaniec, mechanik), logistyk, ekonomista nie znajdą pracy w Świnoujściu. Budowa terminala kontenerowego to przede wszystkim budowa S3, budowa magistrali kolejowych, rozwój usług portowych, czyli kolejne pozytywne inwestycje. Terminal kontenerowy to także przyczynek to powstania i rozwoju wielu mniejszych firm dookoła, które będą świadczyć usługi dla terminala (zarówno w Świnoujściu jak i w regionie). Każda z takich firm to miejsca pracy, podatki dla miasta. Można również pokusić się o założenie własnej firmy, która żyłaby z faktu, że istnieje terminal kontenerowy. A co do plaży… Miałem okazję zawitać tam w pierwszy weekend po Świętach Wielkanocnych – piękne słońce, przyjemna temperatura, a oprócz mnie były tam jedynie dwie osoby. Nie jest to raczej zbyt często uczęszczane miejsce o niespotykanych walorach turystycznych. Podsumowując: TAK dla terminala kontenerowego w Świnoujściu, bo to rozwój miasta !

 3. Kontenerowy terminal TAK

  Komentarze z wykropkowanymi środkami słów , epitetami pochodzą od ludzi bez podstawowego wykształcenia. Oczywiście wydaje się im że zjedli wszystkie rozumy tylko pytam się gdzie skoro używają takich słów.
  Mała rada – jak się Państwu nie podoba na Warszowie za bardzo pyli, za mocno śmierdzi , za mało plaży, za mało drzew, za mało piasku czy czego tam jeszcze, to sprzedać domek, mieszkanko czy namiot i przeprowadzić się na wyspę Uznam.
  A ci dwaj wielce szanowni Panowie to widać że nie szanują drzew bo powbijali gwoździami ohydny ścierko/afisz do drzewa gwoździami !
  Kontenerowy terminal musi BYĆ !

 4. Zdecydowane NIE dla Terminal Kontenerowego w Świnoujściu! i wielkie brawa dla mieszkanców Wrszowa – pomożemy wam bronić naszego miasta!

  • Warszów (Nie Wrszow) to nie miasto a dzielnica, i raczej CAŁE Miasto ma prawo głosu a nie mniejszość, skoro nie Terminal to co proponujecie dla młodych którzy chcą wrócić po studiach do Świnoujścia?Kelner,Kasjer,Magazynier, Szlifierz?A Masażysta i budka z fajkami lub oscypkami?CO PROPONUJECIE W ZAMIAN, tylko nie mówcie o 1,5 miesięcznej turystyce żeby przeżyć 12 misięcy

 5. mieszkaniec Warszowa

  kolejny lans grupki ludzi ktorzy promują się pod nazwą Prawobrzeze

 6. nikt nie pozwoli przecież na zniszczenie takich cennych lasów! A NATURA 2000? Nie pozwolimy na zaoranie nawet 1 m2 naszych plaż, by kilku cwaniaków nabijało sobie kabze. Pytanie- ile Janusz Żmurkiewicz chce na tym zarobić.. nie tylko dla miasta…

 7. Brawo dla tej incjatywy! STOP Terminal!

 8. Zróbmy terminal promowy na lewobrzeżu pod granicą niemiecką, dlaczego nie? Tunel wybudują do tego i będzie elegancko. Niech turyści lewobrzeżni też podziwiają architekturę przemysłową smażąc pupki na plaży.

 9. Kontenerowy terminal TAK

  zawsze się znajdzie jakaś grupka nawiedzonych co to nie chcą niczego jak taki kandydat Konowicz co miał przebój ” a moje miasto to Białystok ” – panowie jechać na Białystok !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.