Strona główna / Lokalne / Kroniki Portowe: Zobacz specjalny dodatek na Dni Twierdzy

Kroniki Portowe: Zobacz specjalny dodatek na Dni Twierdzy

Takie widowiska historycznego w Polsce jeszcze nie było!  W sobotę na świnoujskiej plaży zrealizuje się marzenie Churchilla i wielu Polaków! Alianci i Polacy wylądują na świnoujskiej plaży w 1945 roku,  zajętej przez  Sowietów, by po ich pokonaniu ruszyć na Warszawę. Z tej okazji piątkowe wydanie Kronik Portowych będzie miało 8-stronicowy dodatek, który otwierać będzie stylizowana okładka stylizowana na pierwszą stronę gazety z 1945 roku. 100_dni_twierdzy_mock_up_3Ze specjalnego dodatku Czytelnicy dowiedzą się czym była “Operacja Nie do pomyślenia”, zapoznają się ze sprzętem wykorzystywanym do rekonstrukcji historycznej, a także przeczytają szczegółowy opis imprez towarzyszących Dniom Twierdzy. Piątkowe wydanie gazety będzie miało większy nakład i objętość. Oprócz tradycyjnej dystrybucji, gazeta będzie kolportowana w pensjonatach i hotelach.

W sobotnim widowisku weźmie udział grupa rekonstruktorów  podziemia niepodległościowego, a przy bitwie zostanie wykorzystanych blisko 100 kilogramów pirotechniki wojskowej. Widowisko będzie kulminacyjnym elementem VI Dni Twierdzy na Wyspach.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Gaz System S.A. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

 

Zobacz również

Uwaga! Silny wiatr w strefie brzegowej

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW w Gdyni, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie …

4 komentarze

  1. do Sławka vel..

    Powal w bębny.. Będziesz zdrowszy.

  2. Niektórzy już naprawdę odpłynęli od rzeczywistości.

    • A może najpierw przeczytaj zanim coś napiszesz? Np. drugą i trzecią stronę? Suwaczkiem . suwaczkiem

      • Plany, plany… i przegrał wybory. Dlaczego nie zrealizowano tego “pięknego” pomysłu na kolejną rzeź młodych ludzi. Bo na całe szczęście był nierealny, nawet dla lobby militarnego. Wielu idiotów miało i wciąż ma pomysły, nie do zrealizowania. To historia… ale głupoty. Rekonstrukcja czegoś, co nigdy nie miało miejsca, to nie jest totalny odjazd? Żartujesz sobie! Dlaczego nie rekonstruować planów Stalina, dotyczących losów Europy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.