Strona główna / Lokalne / Można głosować. Opowiedzieli o swoich projektach

Można głosować. Opowiedzieli o swoich projektach

Pomysłodawcy wniosków do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego spotkali się w środę w świnoujskim magistracie, aby opowiedzieć o swoich projektach. Przypomnijmy, że w tym roku można głosować na 13 z nich. Te, które otrzymają najwięcej głosów będą zrealizowane w 2017 roku.

Wśród ciekawych pomysłów jest np. akademia uczestnika ruchu drogowego, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, czy zakup karetki pogotowia.

– Chciałbym, aby mieszkańcy Świnoujścia czuli się bezpiecznie w mieście i nad wodą oraz żyli ze świadomością, że nawet jeżeli wydarzy się sytuacja wymagająca wczesnej interwencji, to znajdzie się ktoś spośród przechodniów, kto będzie przeszkolony i będzie wiedział jak udzielić pierwszej pomocy – mówi Andrzej Stolarek, który przygotował projekt pn. “Ratujemy i uczymy ratować”. – Nasz projekt ma trafiać nie tylko do młodzieży, ale także osób starszych – dodaje.

Ogłoszenie wyników głosowania i projektów, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego nastąpi w październiku 2016 r. Dokładna data jest uzależniona od ilości oddanych głosów, a tym samym czas niezbędny do ich sprawdzenia i policzenia.

Zobacz również

Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z przedstawicielami  Meklemburgii i Brandenburgii apelują o otwarcie granic

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz po stronie polskiej, a po stronie niemieckiej sekretarze stanu Patrick …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.