Strona główna / Lokalne / Już nie odholują źle zaparkowanego samochodu

Już nie odholują źle zaparkowanego samochodu

Źle zaparkowane samochody utrudniają wjazd na posesję, zagrażają bezpieczeństwu? Dziś nie ma komu zabierać takich pojazdów. Wciąż jest nierozstrzygnięty przetarg na usuwanie pojazdów. Świnoujska firma, która wykonywała takie usługi, nie jest zainteresowana współpracą z miastem. Powód? Zbyt mało wyjazdów i nieopłacalność biznesu.

Miejsce w którym nie wolno parkować, bo grozi to odholowaniem jest m.in. przy przeprawie promowej. Do tej pory kierowcy bali się, że zostawiając swoje auto na dłużej, oprócz mandatu będą musieli pokryć także koszty holowania. Dziś grozi tylko mandat. Miasto nie ma podpisanej umowy z żadną firmą odholowującą samochody. Co prawda ogłosiło przetarg na taki rodzaj usług, ale od miesiąca jest nierozstrzygnięty.

To może oznaczać, że wkrótce pojawią się dziesiątki źle zaparkowanych samochodów pozostawionych przez lekkomyślnych kierowców.

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

4 komentarze

  1. Mieszkaniec Świnoujścia

    proszę napisać setki lub tysiące A powiem pićset bez kozery. Po co takie podgrzewanie atmosfery ?

  2. Skąd to info? Jako pracownica UM wiem co innego. Ponoć teraz holuje niejaki Sergiusz.

  3. No cóż. To chyba chwały wład(c/z)om nie przynosi, że zasłaniają się rozpisaniem NIESKUTECZNEGO przetargu… Ciągle te same problemy… Może gdyby Straż Miejska i Policja wzięły się do pracy (nie były blokowane?) i zlecały odholowanie także z zakazów postoju, kopert, prywatnych opłaconych miejsc nieprawnie zajętych, mielibyśmy ten i kilka innych problemów mniej… Może, a może tak ma być. Skoro problemem będzie parkowanie to na inne nie będziemy uwagi zwracać. Maslow się kłania

    • Ustawa Prawo Ruchu Drogowego dokładnie precyzuje skąd i kiedy można odholować pojazd – z kopert ale dla osoby niepełnosprawnej można z innych nie, z prywatnego miejsca to sobie właściciel tegoż miejsca może odholować a nie Policja, z zakazu postoju czy też zatrzymywania można o ile pod takim znakiem jest tabliczka T-24 ” holowanie na koszt właściciela pojazdu” . A tak poza tym to jakby służby miały się zajmować tylko źle parkującymi to niczym innym już by się nie zajęły … Tylu baranów parkuje gdzie chce i jak chce bo chce jak najbliżej wysadzić swoją d…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.