Strona główna / Lokalne / Pogoda dopisała parkrunowym biegaczom

Pogoda dopisała parkrunowym biegaczom

I tym razem pogoda dopisała parkrunowym biegaczom. Sobotni poranek (10.09.2016) w Parku Zdrojowym zgromadził sporą grupę biegaczy – 67 zawodników w tym 21, którzy startowali po raz pierwszy. Na bieg przybyli zawodnicy z takich miast jak Poznań, Sulejów, Piekary Śląskie, a nawet z Niemiec z Karlsruhe. Rozgrzewkę w stylu wojskowym i z przesłaniem (akcja uświadamiająca problem samobójstw weteranów) poprowadził Przemek.

parkrun9.-2Pomimo 400 Zuchów, zdobywających harcerskie sprawności w Parku, uczestnikom biegu udało się szybko pokonać trasę – pierwszy zawodnik na linie mety pojawił się po 18:55 – Kamil STĘPIEŃ, drugi Robert DERDA 20:09, a trzeci Filip MAŃCZAK 20:45. W kategorii kobiet pierwsza była – Ada SZMYGIN 21:38, druga Aleksandra KEPLIN 23:43, a trzecia Barbara SUJKA 25:20.

22 biegaczy pobiło swoje rekordy życiowe na tej trasie. Impreza zgromadziła też duży zespół wolontariuszy, dzięki którym organizacja parkrunu przebiegała sprawnie.

Po biegu, każdy z zawodników mógł uzupełnić swoje zasoby energetyczne – batonikami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Hol”, wodę ufundowało Uzdrowisko Świnoujście, a ciasteczka cynamonowe Hotel „Trzy Wyspy”.

Pełne wyniki dostępne http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

 

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.