Strona główna / Lokalne / Porozmawiaj z ministrem o przyszłości naszego regionu

Porozmawiaj z ministrem o przyszłości naszego regionu

Zapraszamy mieszkańców już w najbliższą środę, 14. września br., w godzinach od 9.30 do 11.30, w Świnoujściu, do sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbędą się Regionalne Konsultacje Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Konsultacje poprowadzi Minister Jerzy Kwieciński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, członek Rady Ministrów i Pełnomocnik Prezes Rady Ministrów ds. Funduszy Europejskich i Rozwoju Regionalnego. To wyjątkowa okazja, aby o przyszłości naszego regionu porozmawiać bezpośrednio z ministrem.

Głównym tematem spotkania będą uwarunkowania i kierunki rozwoju powiatów i gmin województwa zachodniopomorskiego w świetle Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

W konferencji, która ma charakter otwarty, wezmą udział między innymi zachodniopomorscy parlamentarzyści, przedstawiciele zachodniopomorskich samorządów, instytucji i zakładów pracy.

„Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” jest aktualizacją średniookresowej strategii rozwoju kraju ,tj. „Strategii Rozwoju Kraju 2020”, przyjętej uchwałą Rady Ministrów 25 września 2012 r., zgodnie z wymogami ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. W Strategii zawarte są rekomendacje dla polityk publicznych. Stanowi ona podstawę dla aktualizacji obowiązujących dokumentów strategicznych, w tym, strategii, polityk, programów oraz weryfikacji pozostałych instrumentów wdrożeniowych.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Świnoujścianie na Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Szczecinie

  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 22 stycznia 2022 r. zorganizował dla zawodników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.