poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Porozmawiaj z ministrem o przyszłości naszego regionu

Porozmawiaj z ministrem o przyszłości naszego regionu

Zapraszamy mieszkańców już w najbliższą środę, 14. września br., w godzinach od 9.30 do 11.30, w Świnoujściu, do sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbędą się Regionalne Konsultacje Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Konsultacje poprowadzi Minister Jerzy Kwieciński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, członek Rady Ministrów i Pełnomocnik Prezes Rady Ministrów ds. Funduszy Europejskich i Rozwoju Regionalnego. To wyjątkowa okazja, aby o przyszłości naszego regionu porozmawiać bezpośrednio z ministrem.

Głównym tematem spotkania będą uwarunkowania i kierunki rozwoju powiatów i gmin województwa zachodniopomorskiego w świetle Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

W konferencji, która ma charakter otwarty, wezmą udział między innymi zachodniopomorscy parlamentarzyści, przedstawiciele zachodniopomorskich samorządów, instytucji i zakładów pracy.

„Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” jest aktualizacją średniookresowej strategii rozwoju kraju ,tj. „Strategii Rozwoju Kraju 2020”, przyjętej uchwałą Rady Ministrów 25 września 2012 r., zgodnie z wymogami ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. W Strategii zawarte są rekomendacje dla polityk publicznych. Stanowi ona podstawę dla aktualizacji obowiązujących dokumentów strategicznych, w tym, strategii, polityk, programów oraz weryfikacji pozostałych instrumentów wdrożeniowych.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.