Strona główna / Lokalne / Dziś w Świnoujściu rusza Baltic Business Forum

Dziś w Świnoujściu rusza Baltic Business Forum

Panelem „POLSKIE I TURECKIE FIRMY NA RYNKACH ZAGRANICZNYCH – kierunki i modele rozwoju eksportu”  rozpocznie się dziś o godzinie 12.00, w świnoujskim hotelu Interferie Medical Spa VIII już edycja Baltic Business Forum

Gościem honorowym tegorocznego forum będzie Republika Turcji, reprezentowana przez delegację rządową oraz licznych inwestorów i menedżerów. W ramach forum odbędą się posiedzenia Krajowej Izby Gospodarczej i jej tureckiego odpowiednika TOBB oraz Polsko-Tureckiej Izby Biznesu i jej partnera DEIK.

Trzydniowa impreza została podzielona na bloki tematyczne, poświęcone m.in. inwestycjom, przemysłowi i  energetyce.

Jeśli od zawsze marzysz o własnej firmie, wpadaj na Baltic Business Forum!” – zachęcają organizatorzy świnoujskiej konferencji. Choć nie tylko ich. – Do Świnoujścia co roku przyjeżdżają przedstawicie biznesu z Niemiec, Skandynawii, Rosji i Ukrainy, w tym roku będzie sporo Gruzinów. Spotkacie tu szefów i menedżerów największych firm, którzy chętnie porozmawiają z Wami przy kawie. Taka okazja zdarza się bardzo rzadko! – zachęca Łukasz Piechota, dyrektor Baltic Business Forum.

Z myślą o ludziach młodych i przedsiębiorczych przygotowano część sesji i atrakcji towarzyszących. Ciekawie zapowiada się panel o źródłach finansowania start-upów. – Startuje nowa perspektywa unijna, więc najwyższy czas, by dowiedzieć się, gdzie i z jakich funduszy będą mogli korzystać młodzi przedsiębiorcy – wyjaśnia Piechota.  Na Baltic Business Forum warto zresztą przyjechać już z gotowym biznesplanem, bo w konferencji udział wezmą tzw. aniołowie biznesu. To przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, poszukujący ciekawych pomysłów biznesowych, gotowi wyłożyć pieniądze na ich realizację. – Być może ktoś wyjedzie ze Świnoujścia z przyrzeczeniem finansowania projektu i spełni w ten sposób swój sen o własnej firmie – mówi dyrektor Baltic Business Forum.

Kto nie ma jeszcze biznesplanu i chce poradzić się specjalistów, czy jego pomysł wart jest uwagi, będzie mógł skorzystać z indywidualnych porad w specjalnie wydzielonej Strefie Przedsiębiorcy. Dyżurować będą tu m.in. specjaliści od budowania start-upów, a także doradcy unijni, którzy wskażą możliwe źródła finansowania przedsięwzięć z funduszy europejskich. W strefie tej zasięgnąć będzie można też porad prawnych, organizacyjnych czy marketingowych.

Na trzeci dzień forum zaplanowano panel o polskim i środkowoeuropejskim rynkowi pracy dla ludzi młodych. Tę część konferencji otworzy minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

Jeden komentarz

  1. Bardzo chciałbym poznać prawdziwe imie i nazwisko pana przedstawiającego się jako’pan z Sopotu’ . Jako widza , oburzyl mnie sposób w jaki owy 'pan’ zwracał sie do personelu pracującego w hotelu . Prostackie odzywki oraz jednoznaczne propozycje kierowane do żeńskiej części personelu , wprawily mnie jako gościa hotelu w nielada zakłopotanie. Szkoda , że ładna prezencja oraz nabity pln-ami portfel nie idzie w parze z klasą oraz dobrymi manierami . Nie pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.