Strona główna / Kultura / [ZDJĘCIA] Wernisaż Anny Bereźnickiej – Kalkowskiej

[ZDJĘCIA] Wernisaż Anny Bereźnickiej – Kalkowskiej

W środę w Galerii ART Miejskiego Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego 1/1 odbył się wernisaż wystawy Anny Bereźnickiej – Kalkowskiej.

Anna Bereźnicka – Kalkowska. Dyplom gdańskiej ASP w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego 1990 r. Twórczość malarska sygnowana dwoma tak znakomitymi nazwiskami: Bereźnicka – Kalkowska budzi spontaniczne zainteresowanie i zmusza widza do nieuchronnych porównań z dokonaniami dwóch sławnych Panów – Ojca i Małżonka Autorki.

A tym porównaniom towarzyszy przede wszystkim rosnące zdziwienie, a nawet zaskoczenie. Bowiem malarstwo Anny Bereźnickiej – Kalkowskiej okazuje się zaskakująco właśnie samodzielne i świadczy o indywidualnej i samotnej drodze poszukiwań, jaką wybrała Autorka, nie oglądając się zarówno na aktualne mody, jak i rodzinne tradycje.

Maluje zatem martwe natury, starannie dobierając przedmioty swoich studiów, choć zaskakując ich zestawieniami i kompozycją, sposobem widzenia, kolorystyką. Stanowczo nie są to tylko “przedmioty z pracowni artysty”, bliżej im zapewne do dekoracji, jakimi mebluje naszą duszę podświadomość.

Zobacz również

Jak bezpiecznie wypożyczyć książki? Płyną przykłady ze świata

Przez koronawirusa wszystkie biblioteki zostały zamknięte. Czytelnicy zostali odcięci od książek. Tymczasem, jak się okazuje, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.