Strona główna / Kultura / [ZDJĘCIA] Wernisaż Anny Bereźnickiej – Kalkowskiej

[ZDJĘCIA] Wernisaż Anny Bereźnickiej – Kalkowskiej

W środę w Galerii ART Miejskiego Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego 1/1 odbył się wernisaż wystawy Anny Bereźnickiej – Kalkowskiej.

Anna Bereźnicka – Kalkowska. Dyplom gdańskiej ASP w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego 1990 r. Twórczość malarska sygnowana dwoma tak znakomitymi nazwiskami: Bereźnicka – Kalkowska budzi spontaniczne zainteresowanie i zmusza widza do nieuchronnych porównań z dokonaniami dwóch sławnych Panów – Ojca i Małżonka Autorki.

A tym porównaniom towarzyszy przede wszystkim rosnące zdziwienie, a nawet zaskoczenie. Bowiem malarstwo Anny Bereźnickiej – Kalkowskiej okazuje się zaskakująco właśnie samodzielne i świadczy o indywidualnej i samotnej drodze poszukiwań, jaką wybrała Autorka, nie oglądając się zarówno na aktualne mody, jak i rodzinne tradycje.

Maluje zatem martwe natury, starannie dobierając przedmioty swoich studiów, choć zaskakując ich zestawieniami i kompozycją, sposobem widzenia, kolorystyką. Stanowczo nie są to tylko “przedmioty z pracowni artysty”, bliżej im zapewne do dekoracji, jakimi mebluje naszą duszę podświadomość.

Zobacz również

Już dwa lata, kiedy rozpoczęły się prace przy budowie tunelu

Dokładnie dziś, 17 września mijają dwa lata od podpisania umowy na jego budowę pomiędzy Prezydentem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.