Strona główna / Kultura / [ZDJĘCIA] Wernisaż Anny Bereźnickiej – Kalkowskiej

[ZDJĘCIA] Wernisaż Anny Bereźnickiej – Kalkowskiej

W środę w Galerii ART Miejskiego Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego 1/1 odbył się wernisaż wystawy Anny Bereźnickiej – Kalkowskiej.

Anna Bereźnicka – Kalkowska. Dyplom gdańskiej ASP w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego 1990 r. Twórczość malarska sygnowana dwoma tak znakomitymi nazwiskami: Bereźnicka – Kalkowska budzi spontaniczne zainteresowanie i zmusza widza do nieuchronnych porównań z dokonaniami dwóch sławnych Panów – Ojca i Małżonka Autorki.

A tym porównaniom towarzyszy przede wszystkim rosnące zdziwienie, a nawet zaskoczenie. Bowiem malarstwo Anny Bereźnickiej – Kalkowskiej okazuje się zaskakująco właśnie samodzielne i świadczy o indywidualnej i samotnej drodze poszukiwań, jaką wybrała Autorka, nie oglądając się zarówno na aktualne mody, jak i rodzinne tradycje.

Maluje zatem martwe natury, starannie dobierając przedmioty swoich studiów, choć zaskakując ich zestawieniami i kompozycją, sposobem widzenia, kolorystyką. Stanowczo nie są to tylko „przedmioty z pracowni artysty”, bliżej im zapewne do dekoracji, jakimi mebluje naszą duszę podświadomość.

Zobacz również

Nowi strażacy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu

25 listopada 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.