środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Niemiecki kuter desantowy z roboczą wizytą w Świnoujściu

Niemiecki kuter desantowy z roboczą wizytą w Świnoujściu

W piątek, 16 września, z roboczą wizytą do świnoujskiego Portu Wojennego zawinął kuter desantowy „Lachs” niemieckiej Marynarki Wojennej. W trakcie wizyty zaplanowano szereg spotkań roboczych oraz wspólne ćwiczenia. Gospodarzem wizyty jest 2. Dywizjon Okrętów Transportowo – Minowych.

– Niemiecki kuter desantowy „LACHS” wszedł do Portu Wojennego w Świnoujściu w piątek, 16 września, około godziny 10.00. Podczas pobytu w Świnoujściu niemieccy marynarze będą mogli poznać sprzęt i warunki służby kolegów z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W trakcie wizyty zaplanowano wspólne ćwiczenia zarówno w Porcie Wojennym jak i na wodach Zatoki Pomorskiej. Planowane są także spotkania robocze. Goście z Niemiec będą mieli również okazję zapoznać się ze Świnoujściem oraz walorami i atrakcjami turystycznymi Pomorza Zachodniego. Okręt pozostanie w Świnoujściu do 23 września – informuje  kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski.

Wizyty robocze okrętów bander państw paktu NATO w polskich Portach Wojennych mają na celu rozwój przyjacielskich stosunków oraz wzajemne zaznajomienie się z warunkami, pracą i sprzętem marynarzy. Służą one również do wymiany doświadczeń związanych z realizacją zadań na morzu.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.