Strona główna / Lokalne / Specjalna grupa policjantów ma wyjaśnić brawurową kradzież z banku
W piątek przed placówką banku, dziennikarze TVP na żywo relacjonowali informacje o postępach w śledztwie w sprawie brawurowej kradzieży pieniędzy z banku. Foto: Wojciech Basałygo

Specjalna grupa policjantów ma wyjaśnić brawurową kradzież z banku

Sprawą kradzieży kilkuset tysięcy złotych z Banku Spółdzielczego przy Placu Słowiańskim 6 w Świnoujściu ma się zająć specjalnie powołana do tego celu grupa policjantów. Mają za zadanie ustalić jak doszło do kradzieży i kto za nią stoi. Przeglądany jest monitoring. Policjanci starają się dociec, czy sprawca działał sam, czy też miał wspólników. Pytań w tej sprawie jest znacznie więcej, bo w okradzionej w czwartek placówce banku już wcześniej doszło do kradzieży pieniędzy.

Kradzieżą zainteresowały się także ogólnopolskie media. Dziennikarze zastanawiają się dlaczego kasjerka wydała pieniądze podającemu się za policjanta mężczyźnie.

Przypomnijmy, w czwartek po południu do Banku Spółdzielczego wszedł mężczyzna podający się za policjanta. Zażądał wydania pieniędzy. Pracownicy banku posłuchali poleceń sprawcy. Mężczyzna wyszedł z placówki z gotówką. Na miejsce wezwano patrol firmy ochroniarskiej i policję. Jak informuje oficer prasowy świnoujskiej policji skradziono znaczą ilość pieniędzy. Policja zaznacza, że nie był to napad, a oszustwo.

Policja w Świnoujściu odebrała w czwartek kilkanaście telefonów od bankierów, właścicieli kantorów i jubilerów. Mężczyźni podający się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego dzwonili i kazali przygotować gotówkę dla policjanta, który ma po nią przyjść. Prawdopodobnie kradzież w Banku Spółdzielczym ma związek z tymi zdarzeniami.

Zobacz również

Lady Pank wystąpi 14 sierpnia w Świnoujściu

Lady Pank w Świnoujściu! Usłysz na żywo: “Zawsze Tam Gdzie Ty”, “Kryzysowa narzeczona” czy “Tańcz głupia, tańcz”. Jest tylko jeden zespół w Polsce, który staje na wysokości zadania w nawet najbardziej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.