Strona główna / Lokalne / [FILM] Zacząć dzień od „małej czarnej”. Zdradzamy sekret wzorów na cappuccino

[FILM] Zacząć dzień od „małej czarnej”. Zdradzamy sekret wzorów na cappuccino

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Kawy. Zajrzeliśmy do Cafe Rongo, aby podejrzeć baristów przy pracy. Święto najpopularniejszego napoju na świecie to doskonała okazja, aby zdradzić sekret zdobienia mlekiem cappuccino.

10398426_941536785938571_3312853656424403866_nRodzajów kaw jest od groma. Najwierniejsi kawosze twierdzą, że jakość kawy można poznać pijąc espresso. Inni wolą pić cappuccino, jeszcze inni lubią latte, a gdy jest chłodno – zamawiają irish. Są tacy, którzy kawę sączą z filiżanki, a zapracowani chwytają kawę w tekturowym kubku i biegną do biura.

– Spienione mleko wlewamy do espresso i tak powstaje cappuccino. Bariści ozdabiają je przeróżnymi wzorami – sercami, rozetami, tulipanami, a nawet łabędziami. Cała sztuka polega na wlewaniu mleka w odpowiednim tempie i poruszaniu dzbankiem ze spienionym mlekiem – mówi Sławomir Mazik.

Oprócz umiejętności barista musi mieć również odpowiedni warsztat . Połączenie pasji z wiedzą – gwarantuje doskonały smak kawy.

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

6 komentarzy

  1. szalu nie mamenujakies takie smutne

  2. rozumiem, że teraz co tydzień będziemy oglądać reklamę rongo na stronie głównej swinoujskie.info, czyli w miejscu gdzie powinny być artykuły, a nie reklamy?

    • Mariusz zrób reklamę swojej kawiarni i będziemy prze tydzień oglądać reklamę C.S. na pewno nikomu to nie będzie przeszkadzało 🙂

      • Nie mam kawiarni więc nie muszę niczego reklamować. Nie chodzi tu o rongo czy jakąkolwiek inną kawiarnię, po prostu irytujące jest bycie zmuszanym do oglądania reklam na każdym kroku. Człowiek chce poczytać co tam ciekawego w regionie, a tydzień w tydzień artykuł sponsorowany na temat rongo, tak jakby to była jedyna kawiarnia we wszechświecie i działy się tam szalenie interesujące rzeczy, o których każdy Świnoujścianin powinien poczytać. Kolejny do tej pory dobry portal informacyjny schodzi na psy… ech, zresztą co mnie to obchodzi, zróbcie z tego stronę z samymi reklamami, reklamodawcy będą zadowoleni, że łatwo można zamieścić artykół na temat ich biznesu, a administrator, że kasa na koncie się zgadza. Ciekawe tylko czy czytelnicy będą zadowoleni i jak długo będą tu jeszcze zaglądać.

  3. Śliczna Pani kelnereczka 😉

  4. Świetny lokal z rewelacyjna kawą i super ciastami, drinkami i napojami. Polecam w ciemno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.