Strona główna / Lokalne / Podawał się za brata, bo był ścigany dwoma listami gończymi

Podawał się za brata, bo był ścigany dwoma listami gończymi

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali w ciągu minionego weekendu czterech poszukiwanych ukrywających się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Jeden z poszukiwanych mężczyzn, chcąc uniknąć kary, podawał się za brata, inny na widok mundurowych podjął ucieczkę.

Jako pierwszy został zatrzymany 57-letni mieszkaniec Gdyni. Samochód, którym podróżowało trzech mężczyzn, policjanci zatrzymali do kontroli w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Jeden z pasażerów podał legitymującym go mundurowym dane osobowe, których weryfikacja wykazała błąd. Zapytany o imię żony, nie potrafił odpowiedzieć. Dalsze, wnikliwe sprawdzenia funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia, że mężczyzna celowo wprowadził ich w błąd, podając personalia swojego brata. Kiedy stróże prawa ustalili jego prawdziwe dane, okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez gdyński sąd. Za umyślne wprowadzenie w błąd 57-latek został ukarany 500-złotowym mandatem karnym. Zatrzymany mężczyzna trafił za kratki policyjnego aresztu.

Następnym poszukiwanym okazał się 31-letni mieszkaniec Świnoujścia. Patrolujący ulice miasta policjanci zwrócili uwagę na idącego chodnikiem poszukiwanego. Na widok radiowozu mężczyzna podjął ucieczkę, przeskakując ogrodzenia posesji. Po krótkim pościgu 31-latek został zatrzymany i również trafił na policyjny „dołek”. Mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia jednego roku pozbawienia wolności w związku ze skazaniem go przez sąd za wcześniej popełnione przestępstwo.

Trzecim zatrzymanym poszukiwanym okazał się 29-letni świnoujścianin poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Sąd Rejonowy w Katowicach. Ostatnią ukrywającą się poszukiwaną była 28-letnia kobieta, która została zatrzymana minionej nocy na podstawie nakazu zatrzymania i doprowadzenia do Urzędu Skarbowego.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.