poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Wichura w Świnoujściu. Bałtyk zalał falochron

[ZDJĘCIA i FILM] Wichura w Świnoujściu. Bałtyk zalał falochron

Meteorolodzy zapowiadają, że wiatr będzie się wzmagać.  Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 65 km/h, z porywami do 90 km/h, z północnego-wschodu. Jeszcze mocniej ma wiać w środę.

Oddział Morski Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni ogłosił dla województwa pomorskiego drugi stopień zagrożenia wichurami. Średnia prędkość wiatru będzie wynosić we wtorek od 45 do 60 km/h, w porywach do 80 km/h. Mocniej ma wiać w środę – nawet do 90 km/h.
Mieszkańcy Świnoujścia powinni zabezpieczyć się przed wichurą.  IMGW wydało ostrzeżenie. Zagrożeniu nadano pierwszy stopień w trzystopniowej skali. Oznacza to, że wiatr może powodować szkody materialne. Szczególnie powinny uważać osoby pracujące na morzu. Na Bałtyku  szaleje obecnie sztorm z siłą 9 stopni w skali Beauforta. Wiatr powoduje zjawisko „cofki”, czyli napychania mas wody do kanałów portowych. Synoptycy ostrzegają, że woda może przekroczyć poziomy ostrzegawcze. We wtorek promy kursujące między wyspami Wolin i Uznam miały trudności z pokonaniem dystansu między brzegami. Należy liczyć się z większymi kolejkami, szczególnie na przeprawie karsiborskiej.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.