Strona główna / Lokalne / Strażnicy miejscy ściągają reklamy i ogłoszenia!

Strażnicy miejscy ściągają reklamy i ogłoszenia!

Jeszcze przez kilka najbliższych dni strażnicy miejscy będą sprawdzać i  usuwać wszelkiego rodzaju reklamy, które zostały umieszczone nielegalnie na terenach należących do miasta – poinformował magistrat. Zaczęli od prawobrzeża, lecz akcja ma być przeprowadzona również na lewym brzegu miasta. Skontrolowano ulice: Wolińską, Jaracza, Duńską i Barlickiego. Usunięto kilkanaście nielegalnie powieszonych banerów reklamowych oraz kilkadziesiąt kartek z ogłoszeniami przyczepionych do drzew i ulicznych latarń.

– W kilku przypadkach wszczęto już postępowanie wyjaśniające. Będą również kolejne.  Mandat za zanieczyszczanie miasta wynosi do 500 złotych – ostrzega Robert Karelus z magistratu. – Przy okazji strażnicy sprawdzają stan legalnych nośników reklam po ostatniej wichurze – dodaje. – W mieście są wyznaczone miejsca, gdzie można wieszać ogłoszenia, reklamy.  Służą do tego miejskie słupy ogłoszeniowe, które znajdują się w różnych częściach miasta oraz miejsca na reklamy – informuje Robert Karelus.

Osoba, firma chcąca umieścić swój baner czy inny nośnik reklamowy powinna najpierw złożyć wniosek do urzędu Miasta o lokalizację. Opłata w pasie dróg gminnych i powiatowych wynosi dziennie 4 zł za 1 metr  kwadratowy. Natomiast w pasie dróg krajowych – 6 złotych za 1 metr kwadratowy dziennie.

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

5 komentarzy

  1. Chamstwo w Państwie!

  2. Straż miejska na warszowie? Nieprawdopodobne 😮 oni tu nigdy nie zjeżdżają. Czy nie ma to przypadkiem związku z banerami przeciwko budowie terminalu kontenerowego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.