Strona główna / Lokalne / Złociste skarby. Gdzie na plaży znaleźć bursztyny?

Złociste skarby. Gdzie na plaży znaleźć bursztyny?

Sztorm, który przyszedł w połowie tygodnia pozostawił na plaży pamiątki – setki małych brązowych drobinek. Na poszukiwania ruszyły dziesiątki spacerowiczów. Korzystają z patyków, łopatek, inni używają sitek. Nie wszystko co żółte i przezroczyste jest jantarem.
14600500_739414816234110_1103771366_oNa poszukiwanie bursztynu po sztormie ruszyło wiele osób. Wzburzone morze wyrzuciło na brzeg sporo małych bursztynowych kawałeczków. Najwięcej ludzi poszukuje przy wiatraku, licząc na udane efekty. Nie ma jednak jednego dobrego miejsca na poszukiwanie bursztynu na świnoujskiej plaży. Drobinki można znaleźć zarówno w okolicach falochronu, jak i przy granicy.

– Znalazłam malutki kawałeczek. Naprawdę trzeba wytężać wzrok, żeby pośród glonów, muszelek i piasku rozpoznać bursztyn – mówi pani Anna.
Jak rozpoznać prawdziwy bursztyn? Po przyniesieniu do domu najlepiej sprawdzić, czy przyciąga skrawki papieru. Prawdziwy bursztyn ma właściwości elektrostatyczne.

Zobacz również

Bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących

Trwa bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących dla zarejestrowanych opiekunów kotów wolnożyjących. W …

Jeden komentarz

  1. … tak, ale trzeba je najpierw potrzeć, żeby je naelektryzować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.