poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Sezon na ryby. Dziesiątki wędkarzy na nabrzeżu

[ZDJĘCIA] Sezon na ryby. Dziesiątki wędkarzy na nabrzeżu

Sztormowa pogoda i cofka spowodowały, że w kanale portowym pojawiło się dużo więcej ryb. Wędkarze chwycili za wędki, przynęty i ruszyli na połowy. Wybrzeże Władysława IV zapełniło się ludźmi. Jeden stoi koło drugiego, lecz ryb wystarczy dla wszystkich.

Od piątkowego poranka na nabrzeżu wielu wędkarzy. Najczęściej biorą okonie i płotki. To szczególne miejsce miłośników wędkarstwa. To za sprawą dobrych połowów. Ryba w kanale trafia tu z Bałtyku, niektóre przypływają z zalewu. W kanale także zimują.

Niestety nie każdy wędkarz  robi to zgodnie z przepisami. Niektórzy poławiali ryby w basenie północnym, gdzie obowiązuje zakaz łowienia.

 

Zobacz również

Na placu Wolności stanęły już klony

Pięć klonów pojawiło się w miniony weekend na placu Wolności. Przy sadzeniu użyto ekranów przeciwkorzennych, …

4 komentarze

  1. Już widzę jak mają przy sobie pozwolenia na połów za 140 zł 🙂 Wyciągają malutkie okonki i do siaty a potem płacz „panie kiedyś to było dużo ryby nie to co teraz” .

  2. Wszystko ładnie pięknie ale przydałaby się tam osoba kontrolująca karty wędkarskie jak i najważniejsze wymiar ryby.Wędkuję bardzo dużo i widzę co te wszystkie dziadki robią z rybą a mianowicie zabierają oknie nie wymiarowe po 12 czy 15 cm a jak zapytałem jednego ,,Panie przecież to wszystko nie wymiarowe”odpowiedział- Wie Pan to do słoiczka” Wstydzcie się pseudo wędkarze!!!!!!

    • Zgadzam się z tym komentarzem wyżej! Jestem wręcz oburzony i zirytowany postawą naszych „Pseudo wędkarzy” Ja wnioslem opłatę cało roczną za wędkowanie sportowe. …. i nie widzę żadnych organów odpowiadających za kontrole wyżej wymienionych dokumentów i nie zapomnijmy o wymiarze danego gatunku ryby. (OCZYWIŚCIE CZY Z BRZEGU CZY TEŻ Z ŁODZI) To jest karygodne ze 15-18CM biorą do domu dla żony i kota!!! Oczywiście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.