Strona główna / Lokalne / [FILM i ZDJĘCIA] Kolejni uczniowie złożyli przysięgę w szkole morskiej

[FILM i ZDJĘCIA] Kolejni uczniowie złożyli przysięgę w szkole morskiej

Przy dźwiękach orkiestry wojskowej, ślubowanie złożyli pierwszoklasiści, którzy w tym roku po raz pierwszy zasiedli w ławach szkoły morskiej. Wśród nich przyszli nawigatorzy, mechanicy, informatorzy, analitycy i logistycy. W uroczystościach wziął udział Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski. Ślubowanie było okazją do pochwalenia się nowoczesnym symulatorem mechaniczny o wartości pół mln złotych.

art-szkola-zsmTo jedyna szkoła średnia w Świnoujściu, do której uczniowie chodzą w marynarskich mundurach. Co roku w październiku uczniowie składają przysięgę na sztandar szkoły.

– Patron szkoły Eugeniusz Kwiatkowski, patron tej szkoły postawił na rozwój gospodarki morskiej. W tej chwili, na państwa oczach to się dzieje. Nasz rząd realizuje odbudowę polskiej gospodarki, abyście wy uczniowie mogli znaleźć w przyszłości znaleźć dobrze płatną pracę, która pozwoli utrzymywać siebie i wasze rodziny – mówił do uczniów wojewoda Krzysztof Kozłowski.

W uroczystym apelu oprócz uczniów, ich najbliższych, grona pedagogicznego szkoły, udział wzięli również Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, Prezydent Janusz Żmurkiewicz z zastępca Pawłem Sujką, Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Agatowska oraz radni Zdzisław Merchelski i Waldemar Buczyński.

 

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Jeden komentarz

  1. Dumni .. godne pożałowania łączenie leginsow i munduru a dodatkowo adidasy. ..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.