czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Płatne parkowania od 1 kwietnia 2017 r.? Radni podejmą decyzję

Płatne parkowania od 1 kwietnia 2017 r.? Radni podejmą decyzję

W najbliższy czwartek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji rady, aby podjąć decyzję o wprowadzeniu strefy płatnego parkowania w centrum miasta oraz dzielnicy nadmorskiej. Strefa ma być całoroczna. Pierwsze pół godziny parkowania w centrum, według projektu, ma być darmowe. Pierwsza godzina będzie kosztować 2 złote. Wprowadzenie opłat za parkowanie ma zmusić kierowców do większej rotacji samochodów, co ma zaowocować łatwiejszym znalezieniem miejsca do parkowania. Karta abonamentowa dla kierowców mieszkających w strefie ma kosztować 50 złotych.

Jeżeli radni się zgodzą na prowadzenie strefy, zacznie funkcjonować od 1 kwietnia 2017 roku.

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

2 komentarze

  1. Mam nadzieję , że głosowanie będzie jawne …….. i imienne , aby mieszkańcy wiedzieli kto był za ………… kto był przeciw …….. ewentualnie kto się wstrzymał. Skoro to taki dobry pomysł to chyba nikt nie będzie się obawiał ? Czy w związku z tym można rozumieć , że jeśli owo pozyskiwanie kasy nie przyniesie oczekiwanego rozładowania ilości pojazdów to wielbiciele drenowania kieszeni mieszkańców zwolnią ich z tego haraczu. A proszę nie zapomnieć o zrobieniu płatnej strefy przed UM ( może będzie mnej uciążliwych i wstrętnych petentów) jak i przed hotelem na Platanie i przy kolejce UBB – tam dopiero będą sianokosy ?

  2. Bardzo dobrze, popieram ten pomysł. Teraz rotacji nie ma praktycznie żadnej. Auta stoją tygodniami w jednym miejscu. Wszędzie się płaci za parkowanie a że dopiero u nas wprowadzają cało roczne opłaty to mnie dziwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.