Strona główna / Lokalne / Bezpieczniej dla niewidomych. Zamontowano sygnalizację akustyczną

Bezpieczniej dla niewidomych. Zamontowano sygnalizację akustyczną

Na świnoujskich skrzyżowaniach z sygnalizatorami świetlnymi zamontowano ułatwienie dla niewidomych i słabo widzących. Od dwóch dni specjalny sygnał informuje pieszych o nadawaniu sygnału czerwonego lub zielonego. Usprawnienie poruszania się niewidomych po mieście zamontowano na dzień przed Dniem Białej Laski, czyli corocznego święta niewidomych.

To kolejna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo niepełnosprawnych. Już jakiś czas temu przed przejściami dla pieszych  zamontowano tzw. „groszki” ostrzegające o końcu chodnika.

Niewidomi i słabo widzący mają jeszcze kilka próśb do samorządowców. Chcieliby, aby komunikaty w autobusach o kierunku jazdy nadawane były nie tylko w środku, ale także na zewnątrz, tak aby osoba, która oczekuje na przystanku wiedziała, że przyjechał jej autobus. Przydałyby się także płyty kierunkowe po których biała laska prowadzi do celu.

W Świnoujściu żyje około 70 osób niewidzących i słabo widzących.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

2 komentarze

  1. Pomysł dobry i go popieram, ale jako mieszkaniec budynku w pobliżu takiego przejścia na ul. 11 listopada obawiam się, że te sygnały są trochę za głośne. Przy zamkniętych plastikowych oknach słyszę w domu te dźwięki. Da się żyć. Problem będzie latem, kiedy okna są otwarte, a światła działają od 6 do 20….. Może trochę je wyciszyć by były słyszane na odcinku 20 a nie 200 m.

  2. Przecież tam był od dawna sygnał akustyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.