Strona główna / Lokalne / Wieczorna wystawa w ms44

Wieczorna wystawa w ms44

Galeria Sztuki Współczesnej ms44w Świnoujściu zaprasza do obejrzenia wystawy tkaniny unikatowej Patrycji Piwosz. Wystawa nosi tytuł: „Istota zmyślona” i jest próbą zmierzenia się z literacką wizją stworzoną przez Jose Louisa Borgesa w książce „Zoologia fantastyczna”.

Na wystawie można zobaczyć całkowicie fantastyczny świat stworzony przez artystkę z rozmaicie potraktowanych różnorodnych tkanin. Obiekty pozszywane z kawałków materiałów zachęcają do interakcji, można je dotknąć, przytulić lub pogłaskać. Wystawie towarzyszą dwie projekcje video połączone z muzyką.

Patrycja Piwosz ukończyła Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych w Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje jako charakteryzatorka i kostiumolożka, współtworząc międzynarodowe projekty teatralne pokazywane w Europie. W swoich artystycznych poszukiwaniach skupia się na człowieku, jego obecności i kondycji we współczesnym świecie. Wydobywa to, czego nie widać, stwarzając poprzez sztukę nowego człowieka odzyskując jego oblicze, często z materiałów ponownie wykorzystanych. Nieustannie szuka nowych form wyrazu w sztuce.

Zobacz również

Na promenadzie stanęły egzotyczne palmy i drzewa bonsai

Szorstkowiec fortunnego (Trachycarpus Fortinei), to jedna z takich odmian, które doskonale sobie radzą w naszym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.