Strona główna / Lokalne / Wieczorna wystawa w ms44

Wieczorna wystawa w ms44

Galeria Sztuki Współczesnej ms44w Świnoujściu zaprasza do obejrzenia wystawy tkaniny unikatowej Patrycji Piwosz. Wystawa nosi tytuł: „Istota zmyślona” i jest próbą zmierzenia się z literacką wizją stworzoną przez Jose Louisa Borgesa w książce „Zoologia fantastyczna”.

Na wystawie można zobaczyć całkowicie fantastyczny świat stworzony przez artystkę z rozmaicie potraktowanych różnorodnych tkanin. Obiekty pozszywane z kawałków materiałów zachęcają do interakcji, można je dotknąć, przytulić lub pogłaskać. Wystawie towarzyszą dwie projekcje video połączone z muzyką.

Patrycja Piwosz ukończyła Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych w Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje jako charakteryzatorka i kostiumolożka, współtworząc międzynarodowe projekty teatralne pokazywane w Europie. W swoich artystycznych poszukiwaniach skupia się na człowieku, jego obecności i kondycji we współczesnym świecie. Wydobywa to, czego nie widać, stwarzając poprzez sztukę nowego człowieka odzyskując jego oblicze, często z materiałów ponownie wykorzystanych. Nieustannie szuka nowych form wyrazu w sztuce.

Zobacz również

Emilbus zawiesza kursowanie busów do Szczecina

Minął czas, że busy były najszybszym środkiem transportu ze Świnoujścia do Szczecina. Emilbus poinformował, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.