Strona główna / Lokalne / Kolejny statek płynie z dostawą katarskiego gazu

Kolejny statek płynie z dostawą katarskiego gazu

Ma 315 metrów długości i 50 metrów szerokości. Metanowiec Umm Al Amad przypłynie w poniedziałek do Świnoujścia z katarskim gazem. W terminalu LNG rozpocznie się jego wyładunek. Gaz dostarczy największy producent LNG na świecie oraz operator największej floty metanowców – firma Qatargas.

Obecnie Terminal LNG w Świnoujściu może przekazać do Krajowego Systemu Przesyłowego po regazyfikacji 5 mld mgazu rocznie. GAZ-SYSTEM analizuje różne warianty rozbudowy i zwiększenia funkcjonalności gazoportu. Po rozbudowie jego przepustowość mogłaby wynosić od 7,5 mld mdo nawet 10 mld m3 gazu rocznie.

W ciągu najbliższych dziesięciu lat GAZ-SYSTEM planuje koncentrować swoje działania na inwestycjach pozwalających na zwiększenie przepustowości polskiej sieci przesyłowej gazu ziemnego oraz stworzenie technicznych możliwości do transportu gazu z różnych źródeł i kierunków, w tym także dostępu do globalnych rynków gazu poprzez efektywne wykorzystanie Terminalu LNG na polskim wybrzeżu.

Celem tej strategii jest wzrost bezpieczeństwa energetycznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz spełnienie oczekiwań klientów, dla których dostęp do światowego rynku LNG stanowi szansę na większą konkurencyjność, a także korzystniejsze warunki cenowe.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.