Strona główna / Lokalne / Raport: Świnoujście częściej wybierane przez obcokrajowców niż Polaków

Raport: Świnoujście częściej wybierane przez obcokrajowców niż Polaków

Które polskie miasta najchętniej wybierali przyjezdni, a które były najbardziej popularne wśród Polaków w III kwartale 2016 roku? Wyszukiwarka i porównywarka cen hoteli trivago.pl sporządziła zestawienie krajowych kierunków, w których między początkiem lipca a końcem września najczęściej szukano noclegu.

Trendy wśród obcokrajowców

tabela-1_obcokrajowcyNajczęściej wyszukiwanym miastem w III kwartale 2016 roku okazał się być Kraków, który zainteresował najbardziej Anglików, Włochów, Niemców, Hiszpanów, Szwedów i Holendrów. Na drugim miejscu znalazł się Gdańsk, o którego zapytań o nocleg ze strony przyjezdnych było o 44% mniej, niż o Kraków. Miasto najczęściej wybierali Niemcy, Norwegowie, Szwedzi i Finowie. Trzecim kierunkiem najbardziej popularnym wśród obcokrajowców okazała się Warszawa. Stolicę najczęściej wybierają Niemcy, Szwedzi, Włosi i Anglicy, ktrórzy interesowali się stolicą o 15% w mniejszym stopniu niż Gdańskiem i 41% mniej niż Krakowem.

W pierwszej dziesiątce znalazły się również Świnoujście, Kołobrzeg, Wrocław, Międzyzdroje, Sopot, Szczecin i Poznań.

Trendy wśród Polaków

W III kwartale tego roku najpopularniejszym kierunkiem okazało się być Zakopane, Kołobrzeg, Władysławowo, Sopot, Gdańsk, Łeba, Międzyzdroje, Mielno, Świnoujście i Ustka. Zakopanem interesowało się o 5% więcej podróżnych niż Kołobrzegiem, natomiast Gdańskiem o 39% mniej przyjezdnych niż Zakopanem.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.