środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Dzięki 12-letniemu Filipowi zdjęcie Świnoujścia wśród najlepszych w polonijnym konkursie

Dzięki 12-letniemu Filipowi zdjęcie Świnoujścia wśród najlepszych w polonijnym konkursie

Zdjęcie przedstawiające wejście do świnoujskiego portu o zachodzie słońca, wykonane przez Filipa Kuśnierczaka z Monachium, znalazło się w TOP 10 najlepszych fotografii Polonijnego Konkursu Fotograficznego „Polska w obiektywie polonijnego dziecka”, organizowanego przez Forum Polskich Szkół w Holandii. Choć autor na co dzień mieszka w Niemczech, to jednak już od kilku lat razem z rodzicami spędza wakacje właśnie w Świnoujściu.

Naszym zdaniem Świnoujście to najpiękniejszy nadmorski polski kurort – mówi mama chłopca Agata Kuśnierczak. – Za każdym razem wyjeżdżamy pełni wrażeń i z mnóstwem zdjęć zrobionych przez syna. Zachwalając Świnoujście pokazujemy je potem naszym znajomym w Niemczech, a syn dodatkowo również w Europejskiej Szkole w Monachium, której jest uczniem. Mamy nadzieję, że wygrana w konkursie przyczyni się do jeszcze większej promocji Świnoujścia poza granicami Polski.

Zwycięskie zdjęcie Filip zrobił podczas tegorocznej imprezy żeglarskiej Sail Świnoujście 2016.

Cieszymy się, że walory Świnoujścia doceniają nie tylko dorośli – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Filipowi serdecznie gratulujemy, a do życzeń prezydent Janusz Żmurkiewicz dołączył również wydany ostatnio album ze zdjęciami Świnoujścia wykonanymi przez mieszkańców miasta, którzy pasjonują się fotografią. Mamy nadzieję, że album będzie inspiracją dla Filip do kolejnych fotografii podczas najbliższych wakacji w Świnoujściu.

Tekst BIK UM Świnoujście

Fot. Filip Kuśnierczak/Forum Polskich Szkół w Holandii

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.