Strona główna / Lokalne / Turystom łatwiej poruszać się po mieście

Turystom łatwiej poruszać się po mieście

Z roku na rok na terenie miasta przybywa nowych elementów (tablic i kierunkowskazów) w ramach Miejskiego Systemu Informacji. Ich adresatem są przede wszystkim turyści, którym system ma za zadanie ułatwić poruszanie się po mieście, ale również dostarczyć wiedzy na temat np. atrakcji turystycznych.

art-tablicaTaką atrakcją są z pewnością wyeksponowane pod koniec 2015 roku na falochronie centralnym dwie płyty historyczne z okresu budowy falochronów i im poświęcona jest wykonana na zlecenie Urzędu Miasta tablica informacyjna objaśniająca aspekty historyczne oraz treści zawarte na płytach. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy dużym zaangażowaniu Pana Zdzisława Okoniewskiego, Prezesa Oddziału Morskiego Klubu Przewodników PTTK, który był inicjatorem odnalezienia i wydobycia historycznych tablic oraz wyeksponowania ich na falochronie.  Pan Okoniewski jest również autorem tekstów i zdjęć umieszczonych na tablicy.

Ponadto w ostatnich dniach na terenie miasta zamontowanych zostało 29 dwustronnych kierunkowskazów kierujących do Informacji Turystycznej. Sygnały docierające w sezonie letnim  od turystów wskazywały na potrzebę  lepszego oznakowania dojścia do biura.

Informacja Turystyczna jest często miejscem pierwszego kontaktu turysty z miastem, stąd też  powinna być łatwo dostępna.

Przygotował: Wydział Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu

Zobacz również

Sztafetowe biegi przełajowe z udziałem szkolnych sportowców

Dnia 28 września 2022 r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował sztafetowe biegi przełajowe w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.