poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Udana sobota na sportowo za nami

Udana sobota na sportowo za nami

W Świnoujściu to 14. parkrun (15.10.2016), ale w Polsce to już 5 lat przygody biegowej z parkrunem. Złota polska jesień zawitała do naszego miasta. W sobotni, rześki i słoneczny poranek na starcie zgromadziło się 67 osób i dwa psy. Entuzjazm biegaczy i wolontariuszy, mimo chłodu, nie słabnie. Przed biegiem, jak co tydzień odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła tym razem Kasia. Biała parkrunowa koszulka naszej najmłodszej „weteranki” Klaudyny budziła ogromne zainteresowanie. Klaudyna niezmiennie nas zadziwia wytrwałością i nowymi rekordami. Przypominamy, iż juniorzy po przebiegnięciu 10 biegów nagradzani są specjalną koszulką.
parkrun14-114. parkrun wygrał Krzysztof Walkowiak z czasem 20: 13, drugi był Robert Derda a trzeci Jacek Skarbek. Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Romańska z czasem 25: 11, druga przybiegła Anna Wojciechowska, a trzecia Klaudyna Małocha. Dwanaście osób poprawiło swoje rekordy życiowe a 10 osób startowało z nami po raz pierwszy. Pełne wyniki znajdziecie tu:  http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…

Po biegu na wszystkich, jak zawsze, czekały pyszne ciasteczka z Hotelu „Trzy Wyspy” , batoniki ufundowane przez Stowarzyszenie Trzeźwościowe Hol i ciepła herbatka przygotowana przez zespół parkrun Świnoujście. Wśród najmłodszych uczestników rozlosowane zostały gry Uno Junior ufundowane przez sieć sklepów DUET oraz etui na telefon do biegania ufundowane przez Uzdrowisko Świnoujście.

Fot. Joanna Szafrańska i Piotr Zgraja

 

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.