poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Hobby / Nasi harcerze zajęli II miejsce

Nasi harcerze zajęli II miejsce

Podczas weekendu w stolicy wielkopolski w Poznaniu odbył się XXVI. Rajd Jesienny, na którym świętowaliśmy 40-te urodziny 27 Świnoujskiej Drużyny Harcerek „Rzepichy” im. Mieszka I. Tematem rajdu było odkrycie Poznania poprzez „Łowienie Skarbów”, dokładniej znajdywanie miejsc ważnych dla harcerstwa i Polski. Z okazji 40-tej rocznicy powstania „Rzepich” odbył się kominek urodzinowy.

Drużyna ta powstała w 1976r. była prowadzona przez 8 drużynowych. Z ważniejszych wydarzeń należy przypomnieć rok 1982 kiedy to drużyna Mieszka I zdobywa I miejsce i puchar Naczelnika ZHP na IV trasie XXIV. Ogólnopolskiego Rajdu Świętokrzyskiego w którym brało udział prawie 6 tys. harcerzy. Przez lata Rzepichy słynęły w mieście ze swojego zespołu werblistów i fanfarzystów.

Podczas rajdu odbyła się tradycyjna rywalizacja drużyn o Puchar Komendanta Szczepu, podczas, którego drużyny z naszego środowiska zmagały się o tytuł najlepszej. Wygrała 3 Szczecińska Drużyna Harcerek „Połabianki” im. Olgi Małkowskiej, drugie miejsce zajęła V Świnoujska Drużyna Harcerzy „Patria” im. Powstańczej Poczty Polowej, zaś na trzecim miejscu znalazły się exe quo 27. Świnoujska Drużyna Harcerek „Rzepichy” im. Mieszka I oraz 3 Szczecińska Drużyna Harcerzy „Wenedzi” im. Maksyliana Golisza. Podczas biwaku miała miejsce ważna, można powiedzieć, że historyczna chwila.

Serdeczne gratulacje zarówno dla najlepszej drużyny, oraz dla tych co otrzymali chusty harcerskie, a co za tym idzie nowe wyzwania.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.