Strona główna / Lokalne / Wywiad: Bezpieczne i nowoczesne parkingi

Wywiad: Bezpieczne i nowoczesne parkingi

Czy rozwój portu nie zakorkuje prawobrzeżnej dzielnicy Warszów?

Monika Woźniak-Lewandowska: Pod koniec ubiegłego roku w portach w Szczecinie i Świnoujściu powstało blisko 600 nowych miejsc postojowych. W rezultacie w obu portach powstało 5 placów postojowych o całkowitej powierzchni 9,3 ha (3 w Szczecinie przy ul. Bytomskiej, Hryniewieckiego i Gdańskiej oraz 2 w Świnoujściu przy ul. Nowoartyleryjskiej oraz Duńskiej i Fińskiej). Zapewniają one miejsca postojowe dla 585 pojazdów, z czego 183 to miejsca przeznaczone dla postoju samochodów osobowych. Dziś praktycznie nie zdarzają się sytuacje, gdy kierowcy ciężarówek błądzą po dzielnicy Warszów w poszukiwaniu miejsca parkingowego.

Plac postojowe to jedno, ale kto będzie sterował ruchem?

Nowo zainstalowany system monitoringu i kierowania ruchem usprawnia zarządzanie i monitorowanie ruchu samochodowego przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na terenie portów, a także przez straż graniczną i służbę celną. Inwestycja ma niezwykle istotne znaczenie dla sprawnej obsługi środków transportu w portach. W sposób zasadniczy podniesiono bezpieczeństwo ruchu kołowego. W raz rozwojem portu idą w parze inwestycje w jego zaplecze, czyli drogi, czy chociażby place postojowe.

Inwestycje w porcie wpisują się w jego rozwój.

Dokładnie tak. Budowę miejsc postojowych w portach w Szczecinie i Świnoujściu zrealizowano dzięki funduszom unijnym. Zakończony projekt jest wynikiem konsekwentnej realizacji ambitnego programu inwestycyjnego Zarządu Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu ukierunkowanego na rozwój portów morskich oraz modernizację infrastruktury dostępu do nich od strony ich zaplecza.

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

Jeden komentarz

  1. Port plecie swoje, a życie pisze swoje historie. Niedziela, 9 października wieczorem ok 21, zablokowany przejazd ul. Fińską i Wolińską od stacji BP do Orlenu. Około godziny za nim udało się udrożnić ruch i to nie za sprawą działania służb portu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.