Strona główna / Lokalne / Wywiad: Bezpieczne i nowoczesne parkingi

Wywiad: Bezpieczne i nowoczesne parkingi

Czy rozwój portu nie zakorkuje prawobrzeżnej dzielnicy Warszów?

Monika Woźniak-Lewandowska: Pod koniec ubiegłego roku w portach w Szczecinie i Świnoujściu powstało blisko 600 nowych miejsc postojowych. W rezultacie w obu portach powstało 5 placów postojowych o całkowitej powierzchni 9,3 ha (3 w Szczecinie przy ul. Bytomskiej, Hryniewieckiego i Gdańskiej oraz 2 w Świnoujściu przy ul. Nowoartyleryjskiej oraz Duńskiej i Fińskiej). Zapewniają one miejsca postojowe dla 585 pojazdów, z czego 183 to miejsca przeznaczone dla postoju samochodów osobowych. Dziś praktycznie nie zdarzają się sytuacje, gdy kierowcy ciężarówek błądzą po dzielnicy Warszów w poszukiwaniu miejsca parkingowego.

Plac postojowe to jedno, ale kto będzie sterował ruchem?

Nowo zainstalowany system monitoringu i kierowania ruchem usprawnia zarządzanie i monitorowanie ruchu samochodowego przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na terenie portów, a także przez straż graniczną i służbę celną. Inwestycja ma niezwykle istotne znaczenie dla sprawnej obsługi środków transportu w portach. W sposób zasadniczy podniesiono bezpieczeństwo ruchu kołowego. W raz rozwojem portu idą w parze inwestycje w jego zaplecze, czyli drogi, czy chociażby place postojowe.

Inwestycje w porcie wpisują się w jego rozwój.

Dokładnie tak. Budowę miejsc postojowych w portach w Szczecinie i Świnoujściu zrealizowano dzięki funduszom unijnym. Zakończony projekt jest wynikiem konsekwentnej realizacji ambitnego programu inwestycyjnego Zarządu Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu ukierunkowanego na rozwój portów morskich oraz modernizację infrastruktury dostępu do nich od strony ich zaplecza.

Zobacz również

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Policjanci ze Świnoujścia apelują do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali …

Jeden komentarz

  1. Port plecie swoje, a życie pisze swoje historie. Niedziela, 9 października wieczorem ok 21, zablokowany przejazd ul. Fińską i Wolińską od stacji BP do Orlenu. Około godziny za nim udało się udrożnić ruch i to nie za sprawą działania służb portu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.