czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Przedszkolaki z wizytą w świnoujskiej komendzie policji

Przedszkolaki z wizytą w świnoujskiej komendzie policji

Sześciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod żaglami” odwiedziły funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. W trakcie wizyty dzieci miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy, zapoznać się z umundurowaniem, a także zwiedzić komendę i wsiąść do radiowozu. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków z grupy „Foczek” było spotkanie z policyjnymi psami.

Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod żaglami”. Przedszkolaki z grupy „Foczek” swoją wizytę rozpoczęły od zwiedzania budynku komendy. Maluchy przyglądały się pracy policjantów na różnych stanowiskach. Dużo emocji wzbudziło zwiedzanie stanowiska kierowania, gdzie znajdował się monitoring. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się kto to jest policjant i czym się zajmuje. Stróże prawa wyjaśnili, że w przypadku zagubienia czy innych kłopotów mogą zawsze zwrócić się do policjanta o pomoc.

220-15878„Foczki” zapoznawały się z umundurowaniem oraz z „akcesoriami”, jakie policjant posiada w służbie, m.in. kajdanki, radiostacja, gaz czy broń.

Mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa zabawy w przedszkolu, w domu oraz podwórku. Policjanci rozmawiali również z dziećmi na temat bezpiecznej drogi do i z przedszkola, m.in. zasadach ruchu drogowego oraz zasad postępowania w przypadku zaczepienia lub częstowania słodyczami przez obcą osobę.

Kolejną atrakcją było spotkanie  z przewodnikami służbowymi i ich psami Shilą oraz Izi. Policjanci wyjaśnili dzieciom na czym polega służba czworonożnych funkcjonariuszy – wspólne patrolowanie ulic miasta i poszukiwanie przestępców. Przy okazji spotkania przedstawiono przedszkolakom zasady bezpieczeństwa w spotkaniu z obcym psem. Przewodnicy psów z udziałem pozoranta ubranego w gruby uniform zaprezentowali gościom krótki pokaz umiejętności psów w czasie zatrzymywania groźnego przestępcy.

Ostatnim punktem wizyty dzieci w świnoujskiej komendzie było oglądanie oraz zwiedzanie radiowozu. Każdy chętny maluch miał okazję przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant i usiąść za kierownicą pojazdu

Podczas przebiegającego w miłej atmosferze spotkania dzieci zadawały policjantom mnóstwo ciekawych pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Wizyta gości zakończyła się rozdaniem sześciolatkom książeczek zawierających zasady bezpieczeństwa oraz wspólnymi fotografiami.

asp. szt. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.