Strona główna / Lokalne / Wyróżnieni za udzieloną pomoc. Mjr SG Sylwester Trzeciak nagrodzony za wzorowa postawę

Wyróżnieni za udzieloną pomoc. Mjr SG Sylwester Trzeciak nagrodzony za wzorowa postawę

Dwóch funkcjonariuszy odebrało przyznane przez Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej wyróżnienia za działania na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Podziękowania i nagrody rzeczowe wręczył im wczoraj kmdr SG Wojciech Heninborch, zastępca Komendanta MOSG.

W sierpniu funkcjonariusz Placówki SG w Świnoujściu podjął szybką akcję reanimacyjną wobec 66-letniej kobiety, która nagle zasłabła na jednej ze świnoujskich ulic. Kobieta straciła oddech, a jej serce przestało bić. Później okazało się, że był to zawał serca. Mimo tłumu gapiów, nikt nie pomógł kobiecie. Jako jedyny na ratunek pospieszył przebywający poza służbą mjr SG Sylwester Trzeciak, który po szybkiej analizie sytuacji natychmiast rozpoczął resuscytację. Uciskał klatkę piersiową kobiety do czasu przyjazdu karetki pogotowia, która przewiozła 66-latkę do szpitala.Kilkanaście dni wcześniej, również w sierpniu, funkcjonariusz Placówki SG w Szczecinie pomógł ofierze wypadku samochodowego. Samochód osobowy na zakręcie wypadł z drogi i koziołkując z dużą siłą uderzył w drzewo. Słysząc odgłosy wypadku, będący również poza służbą st. chor. sztab. SG Krzysztof Skowroński natychmiast udał się na miejsce zdarzenia i pomógł leżącemu opodal rozbitego samochodu młodemu mężczyźnie, jak się okazało obywatelowi Bułgarii. Wezwał karetkę pogotowia ratunkowego, zabezpieczył poszkodowanego przed wychłodzeniem i utrzymywał z nim kontakt do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

W obecności swoich przełożonych obaj funkcjonariusze odebrali wczoraj wyróżnienia. W imieniu Komendanta MOSG podziękowania i gratulacje złożył im kmdr SG Wojciech Heninborch.

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

2 komentarze

  1. Krzysztof Sosnowski nie Skowroński

    • Skowroński – Sosnowski jest Komendantem placówki w Świnoujściu i nie jest w stopniu chorążego, Na zdjęciu Trzeciak wraz ze swoim komendantem – Sosnowskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.