Strona główna / Lokalne / Lista zarzutów pod adresem OT Port Świnoujście. Pracownicy publikują list

Lista zarzutów pod adresem OT Port Świnoujście. Pracownicy publikują list

Na facebookowym profilu pojawił się list otwarty w którym autor nie pozostawia suchej nitki na władzach portowej spółki. Lista zarzutów jest długa. Przede wszystkim zarzucane jest łamanie praw pracowniczych i niekompetencja.

List otwarty pojawił się w sieci kilka dni temu. Miał zostać napisany przez pracowników OT Port Świnoujście. Główne zarzuty to brak obsady do rozładowania statku, praca ponad stan, redukcja etatów, przestarzały sprzęt, wypadkowość.

Protestujemy przeciwko okradaniu naszego zakładu za zgodą i aprobatą obecnego zarządu z jego dobra polegającym na wywożeniu do Niemiec i na złom części maszyn i urządzeń, które zostały z nich zdemontowane, a które spokojnie mogłyby być jeszcze użyte jako części zamienne do innych urządzeń portowych – czytamy w liście otwartym.

Jak wynika z treści, list trafił do prezesa OT Port Świnoujście i rady nadzorczej. Pracownicy apelują o przyjrzeniu się problemom, w przeciwnym razie piszą o „niekontrolowanym przebiegu wydarzeń” sugerując strajk.

Prośbę o odniesienie się do listu otwartego przesłaliśmy firmie OT Logistic. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, niezwłocznie ja opublikujemy.

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

11 komentarzy

 1. Należało by zapytać gdzie jest majatek trwały Portu Handlowego, skoro OTL złomuje go i sprzedaje. Skoro robi to zgodnie z prawem, oznacza to, że jest jego właścicielem a nie Port. Wiec niewiele majątku z dawnego Portu pozostało. Można przewidzieć co będzie dalej, OTL albo jakaś kolejna jej spółka oglosi upadłość a na terenie Portu zostaną puste hektary, bo nawet larseny z nabrzeży wyrwą.

 2. rada elektryków Zdunkowych

  Zniszczyli port. I go dalej niszczą. Kasy nie mają na nic- ktoś oglądał jak wyglądają taśmociągi? Suwnice w katastrofalnym stanie. Ciągle się wszytsko psuje. A pracownicy coraz mniej zarabiają
  Może ministerstwo gospodarki morskiej zainteresować bo nasz port całkowicie przepadnie.

 3. oooo widze ze wyjda najaw uprawnienia dzwigowych hehehe to prawda dobrze ze ja juz na emeryturce a teraz czopek i miodzio robia pod siebie ze strachu
  widze ze trzeba zadzwonic do prokuratury i potwierdzic to co ktos pisze bo to prawda

 4. spółeczka cfaniakow- wydoić i wyrzucić… zajmijcie się lepiej tym terminalem paszowym- to jest dopiero armagedon!

 5. Za tej (złej komuny )port był rozbudowywany, a teraz? Dorwali się ho hsztaplerzy do „prezesowania „bez kwalifikacji. ….oj by się pan Krygier w grobie przewrócił, gdyby zobaczył co się wyprawia w jego firmie. ..

 6. 2000.0tmazur@wp.pl

  to tylko 10% prawdy rezzta prawdy zajmuje sie prokurator podobno jest to zwiazane z uprawnieniami ktore dozor wydal bez egzaminu praktycznego na dzwigi i inne urzadzenia

 7. list wisi w biurowcu no chyba ze go zerwali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.