Strona główna / Lokalne / [FILM] O przyszłości uzdrowisk za zamkniętymi drzwiami

[FILM] O przyszłości uzdrowisk za zamkniętymi drzwiami

Ponad dwie godziny trwało spotkanie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z delegacjami załóg Uzdrowiska Świnoujście i Kołobrzeg. Dziennikarze treści tych rozmów nie poznali, bo nie mogli wejść na salę. Zza zamkniętych drzwi dobiegały od czasu do czasu odgłosy mówiące, że spotkanie do spokojnych raczej nie należało. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pracownicy oczekiwali m.in. wzrostu wynagrodzeń, a także spotkania marszałka ze wszystkimi załogami uzdrowisk.

art-uzdrowiskoPo spotkaniu z delegacją uzdrowisk, marszałek zorganizował konferencję prasową podczas której podkreślił, że nie jest planowana prywatyzacja uzdrowisk, a nawet konsolidacja. Dokumenty o których jako pierwsze pisały Kroniki Portowe nazwał wyciekiem do przestrzeni medialnej analiz i opinii potrzebnych do procesu rozwoju uzdrowisk.

– W tym zakresie prowadzone są różnego rodzaju prace i analizy, ale  mają charakter nieformalny. Po to żeby podjąć ostateczna decyzję, trzeba przeanalizować wszelkie możliwe warianty. Najwięcej niepokoju wiązało się z tym że w ostatnim czasie analizy i prezentacje pojawiły się w przestrzeni medialnej.  Spowodowało to lawinę różnego rodzaju artykułów i komentarzy, a co za tym idzie również niepokoju wśród załogi – zupełnie niepotrzebnie – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

art-uzdrowisko2Przypomnijmy, trzy tygodnie temu Kroniki Portowe opublikowały artykuł dotyczący połączenia niektórych działów Uzdrowiska Kołobrzeg i Świnoujście. Mówiło się także o powołaniu spółki celowej. We wrześniu nawet opracowano analizę prawną przedsięwzięcia. Wówczas marszałek Olgierd Geblewicz bardzo emocjonalnie zareagował i zarzucił mediom pisanie nieprawdy. Mało tego – doprawił ideologię polityczną. Do naszej redakcji nie przesłano żadnego sprostowania, czy dementi.

– Media niestety bardzo często mijają się z prawdą, a przedstawione w nich informacje są celowo podsycane przez opozycję – napisał w piśmie skierowanym do załóg obu uzdrowisk.

Jak powiedział marszałek, o wszelkich planach rozwojowych uzdrowisk, pracowników powinny informować rady nadzorcze w których zasiadają przedstawiciele pracowników.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Jeden komentarz

  1. Nie będą lody kręcone na Uzdrowiskach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.