poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Raport: Są wyniki kontroli miejskich wodociągów

Raport: Są wyniki kontroli miejskich wodociągów

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny opublikował dane o jakości wody za pierwsze półrocze. Większych odchyleń od normy nie ma, lecz może niepokoić mętność wody, która została usunięta dopiero po przepłukaniu wodociągu. Pełny raport publikujemy poniżej.

Wodociąg publiczny „Granica-Wydrzany”

Po przeanalizowaniu wyników badań wody pobranych w związku z kontrolą wewnętrzną ZWiK w Świnoujściu zawartych w sprawozdaniach z lutego 2016r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu stwierdził w PPPW ul, Jana z Kolna (hydrant) -podwyższoną zawartość żelaza, a w PPPW przy u, Moniuszki (hydrant)- podwyższoną zawartość żelaza, manganu i wartości mętności w pobranych próbkach wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o w Świnoujściu przeprowadził działania naprawcze tj. płukanie 2 odcinków sieci wodociągowej przy ul. Jana z Kolna i ul. Moniuszki. Ponownie pobrane próbki wody wykazały, że woda odpowiada wymaganiom zawartym w ww. rozporządzeniu. W miesiącu maju 2016r, w próbce wody pobranej w ramach nadzoru bieżącego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej z PPPW przy ul, Kossaków stwierdzono podwyższoną wartość mętności. ZWiK Sp, z om, w Świnoujściu przeprowadził działania naprawcze opierające się na przepłukaniu odcinka sieci wodociągowej, a ponownie pobrana próbka wody wykazała wartość mętności zgodną z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2015 r. poz. 1989).

Wodociąg publiczny „Odra- Przytór Wydmy”

W miesiącu kwietniu 2016r, w próbce wody pobranej w ramach kontroli wewnętrznej ZWiK Sp, z o.o. w Świnoujściu z PPPW przy ul. Modrzejewskiej 2a stwierdzono nieprawidłowe zmiany w postaci podwyższonej wartości ogólnej liczby bakterii na agarze odżywczym po 72h inkubacji w 22+2°C. Przeprowadzono piukanie sieci wodociągowej i w ponownie pobranej próbce wody stwierdzono, że parametry wody odpowiadają wymaganiom ww. rozporządzenia. Pozostałe próbki wody w badanym zakresie zgodnym z załącznikami 1-4 do rozporządzenia odpowiadały wymaganiom mikrobiologicznym i fizykochemicznym określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz,U, z 2015 r. poz, 1989).

Stacja Uzdatniania Wody Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfla” S.A.

Wszystkie próbki wody w badanym zakresie zgodnym z załącznikami 1-4 do rozporządzenia odpowiadały wymaganiom mikrobiologicznym i fizykochemicznym określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz,U. z 2015 r. poz. 1989),

Po dokonaniu oceny okresowej oraz działając na podstawie: – art. 4 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji sanitarnej (tj. Dz.U. z 2015 r. poz. 1412); – art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (tj. Dz.U. z 2015 r. poz. 139) – § 19 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2015 r. poz. 1989) oraz po przeanalizowaniu wyników badań wody zawartych w sprawozdaniach od 1 stycznia 2016r. do 30 czerwca 2016r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu stwierdza, że w I półroczu 2016r. mieszkańcy Świnoujściu korzystali z wody do spożycia o jakości odpowiadającej stawianym jej wymaganiom.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

4 komentarze

  1. Dziwne te wyniki badań gdyż posiadając filter wody który muszę wymieniać po jednym maksymalnie dwóch miesiącach bo się zatykają. Instrukcja do filtrów mówi o wymianie najwcześniej po 6-ciu miesiącach. Dodatkowo zainstalowany pre-filtr po 20 dniach ma kolor brązowy.m Oto jakie są badania czystości wody w Świnoujściu.

  2. Klamia jak zwykle filtry sa zabetonowane brazowym syfem wysle teraz dyrektorowi sanepidu klamcy nic wiecej niech jeszcze piwiedza ze czystsza z norweskich fiordow zamknac sanepid klamczuchow i nierobow brak slow na klamstwa w tym zasranym miescie

  3. jak miło wiedzieć że kontrole przeprowadza się tylko po to żeby wykazać że wszystko jest w porządku

  4. skoro jest tak dobrze to jest tak żle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.