Strona główna / Lokalne / Raport: Są wyniki kontroli miejskich wodociągów

Raport: Są wyniki kontroli miejskich wodociągów

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny opublikował dane o jakości wody za pierwsze półrocze. Większych odchyleń od normy nie ma, lecz może niepokoić mętność wody, która została usunięta dopiero po przepłukaniu wodociągu. Pełny raport publikujemy poniżej.

Wodociąg publiczny „Granica-Wydrzany”

Po przeanalizowaniu wyników badań wody pobranych w związku z kontrolą wewnętrzną ZWiK w Świnoujściu zawartych w sprawozdaniach z lutego 2016r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu stwierdził w PPPW ul, Jana z Kolna (hydrant) -podwyższoną zawartość żelaza, a w PPPW przy u, Moniuszki (hydrant)- podwyższoną zawartość żelaza, manganu i wartości mętności w pobranych próbkach wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o w Świnoujściu przeprowadził działania naprawcze tj. płukanie 2 odcinków sieci wodociągowej przy ul. Jana z Kolna i ul. Moniuszki. Ponownie pobrane próbki wody wykazały, że woda odpowiada wymaganiom zawartym w ww. rozporządzeniu. W miesiącu maju 2016r, w próbce wody pobranej w ramach nadzoru bieżącego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej z PPPW przy ul, Kossaków stwierdzono podwyższoną wartość mętności. ZWiK Sp, z om, w Świnoujściu przeprowadził działania naprawcze opierające się na przepłukaniu odcinka sieci wodociągowej, a ponownie pobrana próbka wody wykazała wartość mętności zgodną z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2015 r. poz. 1989).

Wodociąg publiczny „Odra- Przytór Wydmy”

W miesiącu kwietniu 2016r, w próbce wody pobranej w ramach kontroli wewnętrznej ZWiK Sp, z o.o. w Świnoujściu z PPPW przy ul. Modrzejewskiej 2a stwierdzono nieprawidłowe zmiany w postaci podwyższonej wartości ogólnej liczby bakterii na agarze odżywczym po 72h inkubacji w 22+2°C. Przeprowadzono piukanie sieci wodociągowej i w ponownie pobranej próbce wody stwierdzono, że parametry wody odpowiadają wymaganiom ww. rozporządzenia. Pozostałe próbki wody w badanym zakresie zgodnym z załącznikami 1-4 do rozporządzenia odpowiadały wymaganiom mikrobiologicznym i fizykochemicznym określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz,U, z 2015 r. poz, 1989).

Stacja Uzdatniania Wody Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfla” S.A.

Wszystkie próbki wody w badanym zakresie zgodnym z załącznikami 1-4 do rozporządzenia odpowiadały wymaganiom mikrobiologicznym i fizykochemicznym określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz,U. z 2015 r. poz. 1989),

Po dokonaniu oceny okresowej oraz działając na podstawie: – art. 4 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji sanitarnej (tj. Dz.U. z 2015 r. poz. 1412); – art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (tj. Dz.U. z 2015 r. poz. 139) – § 19 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2015 r. poz. 1989) oraz po przeanalizowaniu wyników badań wody zawartych w sprawozdaniach od 1 stycznia 2016r. do 30 czerwca 2016r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu stwierdza, że w I półroczu 2016r. mieszkańcy Świnoujściu korzystali z wody do spożycia o jakości odpowiadającej stawianym jej wymaganiom.

Zobacz również

Zaginął Günter Schmidt. Szukają także w Świnoujściu

Niemiecka policja prosi o pomoc w odnalezieniu Güntera Schmidta (70) z Zempin, który zaginął 22 …

4 komentarze

  1. Dziwne te wyniki badań gdyż posiadając filter wody który muszę wymieniać po jednym maksymalnie dwóch miesiącach bo się zatykają. Instrukcja do filtrów mówi o wymianie najwcześniej po 6-ciu miesiącach. Dodatkowo zainstalowany pre-filtr po 20 dniach ma kolor brązowy.m Oto jakie są badania czystości wody w Świnoujściu.

  2. Klamia jak zwykle filtry sa zabetonowane brazowym syfem wysle teraz dyrektorowi sanepidu klamcy nic wiecej niech jeszcze piwiedza ze czystsza z norweskich fiordow zamknac sanepid klamczuchow i nierobow brak slow na klamstwa w tym zasranym miescie

  3. jak miło wiedzieć że kontrole przeprowadza się tylko po to żeby wykazać że wszystko jest w porządku

  4. skoro jest tak dobrze to jest tak żle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.