czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Działkowcy bez prądu. Czekają na oszacowanie strat

Działkowcy bez prądu. Czekają na oszacowanie strat

W ubiegłym tygodniu zapaliła się szafka elektryczna na ogrodach działkowych „Granica”. Od tego czasu, działkowcy nie mają prądu. Dla niektórych jest to bardzo uciążliwe, bo życiowe perypetie zmusiły ich do mieszkania w altankach. Od kilku dni siedzą przy świeczkach – także małe dzieci. Kiedy zarząd ogródków naprawi uszkodzone urządzenie elektryczne?

– Musi przyjść ubezpieczyciel i oszacować straty. Ma być w piątek. Dopiero wtedy można zamówić element i go zamontować. Musi zrobić to elektryk z uprawnieniami. Ktoś bardziej doświadczony niż ja.

Jak mówią wtajemniczeni w rozwiązanie problemu, nie trzeba czekać do przyjazdu rzeczoznawcy. wystarczy postawić nową skrzynkę obok spalonej i podłączyć przewody. Można zżymać się, że ludzie mieszkają na działkach, choć nie powinni. Jednak życie przy świeczkach stwarza realne zagrożenie pożarowe. Komu jak komu, ale zarządowi ogrodów powinno zależeć na szybkim naprawieniu usterki.

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.