Strona główna / Lokalne / Runęła szklana rzeźba na promenadzie

Runęła szklana rzeźba na promenadzie

Szklany element stał pionowo i był przytwierdzony do podłoża. Ze starości, albo przyczynili się do tego wandale – jedna ze szklanych tafli przewalona jest na bok i oparła się o drugi element. Na szczęście upadła na stronę ogrodzoną. Gdyby element spadł w drugą stronę, mógłby zrobić komuś krzywdę.

Szklana rzeźba miała być jedną z części Promenady Rzeźb. Nowoczesną formę stworzył Jan Berdyszak, znany poznański rzeźbiarz. Autor zmarł w 2014 roku. Za życia wielokrotnie mówił, że nie chciał, aby rzeźba była ogrodzona. Miała być dostępna dla ludzi i stać w przestrzeni otwartej. Kilkaset merów od niej stoi aluminiowa rzeźba Adriana Maryniaka odsłonięta w 2014 roku. Autor stworzył kilka podobnych dzieł.

Zobacz również

Komunikacja miejska. Będzie 5 nowych Solarisów

Najpóźniej za rok Komunikacja Autobusowa sp. z o.o. odbierze 5 nowych autobusów wyprodukowanych przez Solaris …

5 komentarzy

  1. Nie runęła a została zdewastowana w nocy przez zapewne pijanego przygłupa. Runąć to może wieżą a nie mała rzeźba. Gratulujemy redakcji tytułu, po takim tragicznym obwieszczeniu urzędnicze półgłówki z ulgą zlikwidują te resztki kultury w mieście.

  2. Cale szczęście źe nikogo nie zabiła

  3. ✂⚋⚋⚋⚋⚋⚋

    Szkoda rzeźby, to była porządna rzeźba Chrześcijanin.

  4. Potwierdzam , brzydkie to to! Od lat tylko straszy na promenadzie.. Całe szczęście że nikomu się nie stało.. przez te ostre kanty.. mogła nie jedna osoba się nadziać…. tak będzie najlepiej, jak zostanie usunięta.. chyba nikt nie będzie za nią tęsknił.

  5. były mieszkaniec

    To jest brzydkie… czas usunąć rzeźbę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.