poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Welka w prawo, Skwara w lewo – pokonali Radziszewo. Odrzanka Radziszewo – Flota 0-4 (0-2)
Foto; Piotr Zgraja

Welka w prawo, Skwara w lewo – pokonali Radziszewo. Odrzanka Radziszewo – Flota 0-4 (0-2)

Piłkarska wyższość naszego zespołu nie ulega wątpliwości. Gospodarze podeszli do tego meczu z należnym respektem, a gdy trafiła się okazja do kontry wkładali w nią serce i za to brawa dla nich. Nie wystarczyło to oczywiście do wygranej, ani nawet do honorowej bramki, ale myślę że bardziej honorowa jest ambitna, sportowa postawa niż gol. Było kilka okazji, ale nawet jeśli udało się oddać strzał na bramkę, to był w niej czujny Bochen. Na przykład w 21 przerzucił nad poprzeczkę bardzo niebezpieczny strzał Hełmniaka. W konsekwencji był rzut rożny, po którym Gadomski posłał piłkę nieznacznie ponad bramkę. W 55 Bochen wygrał sam na sam ze Specjalskim, w 63 obronił daleki strzał tego samego zawodnika, a tuż przed końcem nie dał się zrehabilitować za niefortunną wcześniejszą interwencję Maszczykowi.
Bramki strzelała Flota. W 15 minucie za faul bramkarza Odrzanki na Helcie sędzia podyktował rzut karny. Wykonał go etatowy ostatnio w tym elemencie Staniszewski strzelając przy prawym słupku. Ten sam zawodnik podwyższył na 2-0 wykorzystując prostopadłe podanie Skwary. Do przerwy więcej bramek nie padło, choć doskonałe okazje mieli Mosiądz i Trafalski.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ istotnej zmianie i nawet wynik był identyczny, z bramkami niemal w tych samych momentach. Nadał przeważała Flota i nadal było mnóstwo niedokładnych podań. W 61 minucie po oskrzydlającej akcji Staniszewskiego z Welką, Trafalski uderzył głową piłkę, która po nieudanej interwencji Maszczyka wpadła do bramki. Wynik meczu został ustalony siedem minut później. Piłkę wyłuskał w środku pola Trafalski, odegrał do Mosiądza, ten na prawą stronę do Skwary, który – gdy wszyscy spodziewali się centry – z ostrego kąta przelobował Piskozuba.
Jak najkrócej podsumować ten mecz? Zadanie zostało wykonane. Może nie była to wirtuozeria, ale na pewno solidne rzemiosło. Na czwórkę, co dokładnie ilustruje wynik, a z liczbami się nie dyskutuje.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS FLOTA

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.