Strona główna / Lokalne / “System życia” trafił do szkół. Dziecinnie prosta reanimacja

“System życia” trafił do szkół. Dziecinnie prosta reanimacja

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe rozpoczęło kolejny projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dzięki dobrej współpracy z firmą GAZ SYSTEM, zajęcia prowadzone przez świnoujskich ratowników zostały wzbogacone o specjalistyczne fantomy do nauki pierwszej pomocy, gdzie każdy w czasie rzeczywistym może obserwować skuteczność przez siebie prowadzonej akcji. Tak naprawdę nie chodzi o to, aby z uczniów zrobić super „resuscytatorów ”.

– Dzięki tak specjalistycznemu sprzętowi jakim są fantomy, które zakupiliśmy ze środków, które otrzymaliśmy od naszego sponsora – GAZ SYSTEM, możemy w jeszcze bardziej ciekawszy sposób, interesujący sposób pokazać jak należy zachować się kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu do fantomów możemy wprowadzić element rywalizacji pomiędzy uczniami na zasadzie kto lepiej, skutecznie wykona zabiegi ratujące życie, ponieważ całość działań jest później przeliczana na procenty przez komputer. – dodaje instruktor ratownictwa wodnego Jarosław Włodarczyk.

Już wkrótce wielki finał, na etapie szkolnym ratownicy wybierają po 4 osoby, które uzyskają najlepszy wynik. Na koniec miesiąca zaplanowany jest finał zmagań resuscytacyjnych!

Zobacz również

Plażowy „potwór” posprząta plażę po turystach-śmieciarzach

Tereny kąpieliska w Świnoujściu sprzątane są przez specjalistyczny sprzęt który przesiewa i oczyszcza piasek z …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.