Strona główna / Lokalne / [FILM] Idą mrozy. Wystawmy karmniki dla ptaków

[FILM] Idą mrozy. Wystawmy karmniki dla ptaków

Na naszych wyspach zimuje wyjątkowo dużo gatunków ptaków. Jest to związane z ciepłym klimatem i położeniem naszego miasta na jednym z głównych szlaków ptasich wędrówek. Najciekawszą formą podawania pokarmu jest karmnik dla ptaków. Jego budowa musi wziąć pod uwagę osłonięcie pokarmu przed padającym deszczem, śniegiem oraz wiejącymi wiatrami. Wielkość karmnika oraz wejście do niego muszą uwzględniać jakie gatunki ptaków chcemy karmić.

Przy usytuowaniu karmnika należy wziąć pod uwagę potencjalnych drapieżników – nie lokujemy karmnika tam gdzie łatwo będzie dotrzeć np. kotom. Karmnik należy regularnie czyścić z odchodów i starego pokarmu by nie powodować namnażania się bakterii. Dla ułatwienia tej czynności dobrze jest w karmniku umieścić wyciągane dno. Jeżeli już dokarmiamy dobrze jest też zapewnić ptakom dostęp do niezamarzniętej wody niedaleko karmnika. Warto zajrzeć raz dziennie i ją wymienić.

Ptaki karmimy naturalnymi, niesolonymi, nieprzetworzonymi produktami. Pokarm powinien być tak przygotowany, aby ptaki mogły z łatwością go połknąć. Najlepsze są ziarna zbóż, kasze, orzechy oraz owoce czarnego bzu (najlepiej mrożone), porzeczki, aronii, czy po prostu suszone rodzynki, morele, daktyle.

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.