Strona główna / Lokalne / Halo, redakcja? Czytelnicy dzwonią z problemami

Halo, redakcja? Czytelnicy dzwonią z problemami

Wiesz o czymś ważnym? Chciałbyś, aby reporterzy portalu swinoujskie.info zajęli się Twoim problemem? Masz pytania do redakcji? Napisz do nas na adres: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń: 510 555 524. W mijającym tygodniu Czytelnicy dzwonili z następującymi problemami.

#1 Czy ktoś kontroluje czystość w świnoujskich supermarketach? Robiłem ostatnio zakupy w Stokrotce przy ul. Matejki.  Szczególną uwagę zwróciłem na półki z pieczywem. Przydałoby się gruntowne sprzątanie tego miejsca.

#2 Jestem prezesem ogrodów działkowych Granica. Boli mnie serce, że przyznaliście nam w ubiegłym tygodniu trzy minusy. To było niesprawiedliwe. Wymiana urządzenia elektrycznego, które spaliło się na ogrodach będzie kosztować kilka tysięcy złotych. Zwłoka w wymianie jest podyktowana koniecznością oszacowania straty przez ubezpieczyciela. Nadmienię tylko, że działki nie są przeznaczone do mieszkania, a ludzie, którzy tu przebywają, często własne mieszkania wynajmują turystom.

#3 Oczekiwałem na paczkę pocztową. Według strony internetowej była w Świnoujściu już w piątek. Bez awiza udałem się wieczorem na pocztę po odbiór. Pani w okienku powiedziała, że paczki nie wyda, bo paczka jest przekazana do doręczenia. W sobotę usłyszałem, że paczka faktycznie jest, ale będzie dostarczona dopiero w poniedziałek. Tak też się stało – kurier poczty zapukał późnym wieczorem i wręczył mi przesyłkę. Gdzie tu logika?

#4 Kiedy w urzędzie miasta pojawi się winda? To trochę wstyd, aby taka instytucja nie była przyjazna osobom niepełnosprawnym. O obskurnej elewacji już nie wspomnę. Mało reprezentacyjny jest ten budynek.

#5 Byłem na cmentarzu i ku mojemu zdziwieniu, część, która jest jeszcze nieczynna, była oświetlona. Nie szkoda energii?

#6 W wietrzny dzień, operator dźwigu na budowie przy ul. Armii Krajowej wyprawiał cuda. Przemieszczał ładunki niemal nad głowami przechodzących po chodniku ludzi. Piesi zatrzymywali się ze strachu w obawie, że za chwilę coś spadnie im na głowę.

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

3 komentarze

 1. I co … wiesz? zgłoś gdzie trzeba, nie zgłaszasz? -przestań płakać

 2. Pan prezes ROD poruszył bardzo ciekawy temat “Nadmienię tylko, że działki nie są przeznaczone do mieszkania, a ludzie, którzy tu przebywają, często własne mieszkania wynajmują turystom”
  i tu pytanie do władz miasta – kiedy Ci ludzie ( nie twierdze ,że wszyscy ale naprawdę duża większość)
  zacznie płacić
  1. opłatę klimatyczną – której nie pobierają przez co okradają miasto w którym mieszkają nie mówiąc już o nie uczciwej konkurencji – miasto liczy tylko na tych co mają kwatery , hotele, itd… a tą drobnicę ma gdzieś ?
  Pytam Pana prezydenta : kiedy to wyplewi ??
  2. podatek od nieruchomości na czas wynajmu też jest inny – wyższy , też ucieka kasa .
  podam taki przykład 2 os dorosłe + 2 dzieci do 7 lat – bezpłatnie = 8 zł x śednio 50 dni – 400 zł plus kwota za podatek od nieruch. ( o podatku do US już nawet nie mówię) x ….. to się nazywa szara strefa.
  Znam wielu w tym mieście – na sezon na działki 3 mce i powrót – ktoś kto mieszka obok takich ludzi ma dość hałasu , syfu , libacji -turystów.Nikt sąsiadów nie pyta czy przeszkadza czy nie .
  I co …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.