środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Halo, redakcja? Czytelnicy dzwonią z problemami

Halo, redakcja? Czytelnicy dzwonią z problemami

Wiesz o czymś ważnym? Chciałbyś, aby reporterzy portalu swinoujskie.info zajęli się Twoim problemem? Masz pytania do redakcji? Napisz do nas na adres: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń: 510 555 524. W mijającym tygodniu Czytelnicy dzwonili z następującymi problemami.

#1 Czy ktoś kontroluje czystość w świnoujskich supermarketach? Robiłem ostatnio zakupy w Stokrotce przy ul. Matejki.  Szczególną uwagę zwróciłem na półki z pieczywem. Przydałoby się gruntowne sprzątanie tego miejsca.

#2 Jestem prezesem ogrodów działkowych Granica. Boli mnie serce, że przyznaliście nam w ubiegłym tygodniu trzy minusy. To było niesprawiedliwe. Wymiana urządzenia elektrycznego, które spaliło się na ogrodach będzie kosztować kilka tysięcy złotych. Zwłoka w wymianie jest podyktowana koniecznością oszacowania straty przez ubezpieczyciela. Nadmienię tylko, że działki nie są przeznaczone do mieszkania, a ludzie, którzy tu przebywają, często własne mieszkania wynajmują turystom.

#3 Oczekiwałem na paczkę pocztową. Według strony internetowej była w Świnoujściu już w piątek. Bez awiza udałem się wieczorem na pocztę po odbiór. Pani w okienku powiedziała, że paczki nie wyda, bo paczka jest przekazana do doręczenia. W sobotę usłyszałem, że paczka faktycznie jest, ale będzie dostarczona dopiero w poniedziałek. Tak też się stało – kurier poczty zapukał późnym wieczorem i wręczył mi przesyłkę. Gdzie tu logika?

#4 Kiedy w urzędzie miasta pojawi się winda? To trochę wstyd, aby taka instytucja nie była przyjazna osobom niepełnosprawnym. O obskurnej elewacji już nie wspomnę. Mało reprezentacyjny jest ten budynek.

#5 Byłem na cmentarzu i ku mojemu zdziwieniu, część, która jest jeszcze nieczynna, była oświetlona. Nie szkoda energii?

#6 W wietrzny dzień, operator dźwigu na budowie przy ul. Armii Krajowej wyprawiał cuda. Przemieszczał ładunki niemal nad głowami przechodzących po chodniku ludzi. Piesi zatrzymywali się ze strachu w obawie, że za chwilę coś spadnie im na głowę.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

3 komentarze

 1. I co … wiesz? zgłoś gdzie trzeba, nie zgłaszasz? -przestań płakać

 2. Pan prezes ROD poruszył bardzo ciekawy temat „Nadmienię tylko, że działki nie są przeznaczone do mieszkania, a ludzie, którzy tu przebywają, często własne mieszkania wynajmują turystom”
  i tu pytanie do władz miasta – kiedy Ci ludzie ( nie twierdze ,że wszyscy ale naprawdę duża większość)
  zacznie płacić
  1. opłatę klimatyczną – której nie pobierają przez co okradają miasto w którym mieszkają nie mówiąc już o nie uczciwej konkurencji – miasto liczy tylko na tych co mają kwatery , hotele, itd… a tą drobnicę ma gdzieś ?
  Pytam Pana prezydenta : kiedy to wyplewi ??
  2. podatek od nieruchomości na czas wynajmu też jest inny – wyższy , też ucieka kasa .
  podam taki przykład 2 os dorosłe + 2 dzieci do 7 lat – bezpłatnie = 8 zł x śednio 50 dni – 400 zł plus kwota za podatek od nieruch. ( o podatku do US już nawet nie mówię) x ….. to się nazywa szara strefa.
  Znam wielu w tym mieście – na sezon na działki 3 mce i powrót – ktoś kto mieszka obok takich ludzi ma dość hałasu , syfu , libacji -turystów.Nikt sąsiadów nie pyta czy przeszkadza czy nie .
  I co …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.