Strona główna / Lokalne / Dumni z wysokich standardów

Dumni z wysokich standardów

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. wraz z Urzędem Morskim w Szczecinie oraz firmami Polskie LNG S A i Gaz System S.A. uczestniczył w jednym z największych projektów energetycznych realizowanym w historii naszego kraju, jakim była budowa terminalu LNG w porcie zewnętrznym w Świnoujściu. Celem strategicznym inwestycji jest dywersyfikacja dostaw gazu do Polski, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Inwestycji nie udałoby się zrealizować, gdyby nie wysokie standardy stawiane na każdym kroku. Realizacja inwestycji bardzo korzystnie wpłynie na dalszy rozwój całego portu w Świnoujściu. Dzięki wybudowaniu portu zewnętrznego, pozostałą poza terminalem LNG infrastrukturę portową, będzie można swobodnie kształtować.

Ochrona środowiska

Podczas budowy portu zewnętrznego, na mocy wydanej decyzji, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. został zobowiązany m.in. do prowadzenia monitoringu przyrodniczego oddziaływania inwestycji na środowisko, a cała inwestycja, a także działania ochronne i monitoring przyrodniczy musiały być realizowane pod nadzorem przyrodniczym specjalistów w dziedzinie ochrony przyrody.

Port zewnętrzny w liczbach:

130 ha – powierzchnia portu zewnętrznego

315 m – najdłuższy statek jaki może wpłynąć do portu

2,4 mln m3 – wielkość urobku robót czerpalnych

 

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.