Strona główna / Lokalne / Powstanie parking przy cmentarzu i na ul. Markiewicza
Parking wielopoziomowy ustawiony w sąsiednim Ahlbecku był receptą na problem z parkowaniem w małej turystycznej miejscowości. Foto: Wojciech Basałygo

Powstanie parking przy cmentarzu i na ul. Markiewicza

Obecnie w całym mieście jest ich około 5400. Natomiast w samej dzielnicy nadmorskiej ponad tysiąc miejsc postojowych, wzdłuż ulic, w zatoczkach, na parkingach. Swoje parkingi posiadają hotele, pensjonaty i sanatoria.

W przyszłym roku planowany jest remont i modernizacja wielu ulic na terenie miasta, gdzie również powstaną nowe miejsca postojowe, jak chociażby przy ulicy Markiewicza. Ponad 170 miejsc będzie liczył nowy parking przy cmentarzu komunalnym.

W dalszej kolejności, miasto planuje  iść w kierunku budowy parkingów wielopoziomowych. Jednym z miejsc, gdzie taki obiekt mógłby powstać jest kwartał ulic Piastowskiej, Dąbrowskiego, Bema i Piłsudskiego na 150-300 miejsc. Planowana jest również rozbudowa parkingów na końcu ulicy Uzdrowiskowej, przy Alei Interferie, ulicy Bałtyckiej i Legionów przy kolejce UBB oraz budowa węzła przesiadkowego wraz z parkingiem przy ulicy Dworcowej.

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

3 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ㄓ 〄

    Miejsc było by więcej, gdyby nie ten wypłoch ich nie niszczył…

  2. Ktoś jednak chyba kłamie? Przecież kilk dni temu czytałem że Michalska jest przeciwna budowaniu przez miasto parkingów wielopoziomowych! To po co mamic ludzi taka wizja skoro prezydent nie ma takiej woli?

  3. to powinien być obowiązek miasta a nie mięso przedwyborcze za które zapłacimy z własnej kieszeni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.