czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / W ferie zimowe na niemieckim lodowisku pojeździsz za darmo

W ferie zimowe na niemieckim lodowisku pojeździsz za darmo

W okresie ferii zimowych oraz w pozostałe weekendy stycznia i lutego, dzieci i młodzież ze świnoujskich szkół będą mogli za darmo korzystać z lodowiska oraz wypożyczalni łyżew w pobliskim Heringsdorfie.

– Odpowiednia umowa w tej sprawie pomiędzy stroną polską i niemiecką zostanie podpisana do końca roku. Wtedy też będą znane szczegóły zasad, na jakich młodzi świnoujścianie będą korzystali z lodowiska u naszych sąsiadów. Natomiast kwota, jaką miasto pokryje, za możliwość nieodpłatnego korzystania z obiektu przez dzieci i młodzież, jak zawsze będzie znana w marcu, czyli po zakończeniu akcji. Jest ona bowiem uzależniona od liczby osób, które skorzystają z lodowiska w Heringsdorfie – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Podczas ostatniej takiej akcji w okresie ferii zimowych 2016 oraz w weekendy w lutym 2016 r., za możliwość darmowego korzystania z lodowiska i wypożyczenia łyżew miasto zapłaciło 5 tys. złotych.  Z lodowiska skorzystało wówczas 606 świnoujścian, a z wypożyczenia łyżew – 528.

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

Jeden komentarz

  1. Może lepiej nie… Znowu się polskie złodziejstwo uaktywni jak to już kiedyś było…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.