Strona główna / Lokalne / W ferie zimowe na niemieckim lodowisku pojeździsz za darmo

W ferie zimowe na niemieckim lodowisku pojeździsz za darmo

W okresie ferii zimowych oraz w pozostałe weekendy stycznia i lutego, dzieci i młodzież ze świnoujskich szkół będą mogli za darmo korzystać z lodowiska oraz wypożyczalni łyżew w pobliskim Heringsdorfie.

– Odpowiednia umowa w tej sprawie pomiędzy stroną polską i niemiecką zostanie podpisana do końca roku. Wtedy też będą znane szczegóły zasad, na jakich młodzi świnoujścianie będą korzystali z lodowiska u naszych sąsiadów. Natomiast kwota, jaką miasto pokryje, za możliwość nieodpłatnego korzystania z obiektu przez dzieci i młodzież, jak zawsze będzie znana w marcu, czyli po zakończeniu akcji. Jest ona bowiem uzależniona od liczby osób, które skorzystają z lodowiska w Heringsdorfie – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Podczas ostatniej takiej akcji w okresie ferii zimowych 2016 oraz w weekendy w lutym 2016 r., za możliwość darmowego korzystania z lodowiska i wypożyczenia łyżew miasto zapłaciło 5 tys. złotych.  Z lodowiska skorzystało wówczas 606 świnoujścian, a z wypożyczenia łyżew – 528.

Zobacz również

Co nowego na budowie tunelu pod cieśniną Świny?

Trwają roboty konstrukcyjne dla wiaduktu w ciągu ul. Karsiborskiej – w ubiegłym tygodniu wykonywano dylatacje …

Jeden komentarz

  1. Może lepiej nie… Znowu się polskie złodziejstwo uaktywni jak to już kiedyś było…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.