Strona główna / Lokalne / Dla starszych i schorowanych. Miasto wybuduje ZPO

Dla starszych i schorowanych. Miasto wybuduje ZPO

Samotni i schorowani mieszkańcy będą mieć szansę na spokojną starość. Nowy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy ma pomieścić 50 łóżek. Miasto zadecydowało, że obiekt wybuduje ze środków samorządowych. Pieniądze będą zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie. Najlepszym miejscem na tego typu miejsce jest teren w sąsiedztwie szpitala miejskiego.

Dziś ZPO mieści się w starym budynku przy ulicy Żeromskiego. Obiekt nie spełnia standardów, a warunki w jakich przebywają pacjenci pozostawiają wiele do życzenia. Brakuje chociażby windy. Wszyscy są zgodni, że to miejsce nie przystaje do współczesnych czasów.

Do miasta zgłosił się jakiś czas temu chętny, który chciał wybudować ZPO. Miasto musiało znaleźć tylko działkę. Wybrano już nawet miejsce – teren przy ul. Bydgoskiej. Dopięto także wszelkich formalności, działkę pozyskano od Lasów Państwowych. Pomysł jednak upadł.

Kilka tygodni temu podjęto decyzję, że powinna ruszyć natychmiast budowa ZPO. Koszt finansowy weźmie na barki miasto. Szacuje się, że budowa obiektu wraz z wyposażeniem może kosztować około 20 mln złotych. W nowym miejscu ma być miejsce dla 50 pacjentów.  Za pobyt pensjonariuszy płacić ma Narodowy Fundusz Zdrowia. Miasto chciałoby, aby placówka funkcjonowała jako oddział szpitala miejskiego.

Aktualnie trwają prace koncepcyjne i ustalanie szczegółów. Jeśli wszystko pójdzie po myśli, na jednej z kolejnych sesji, rada miasta zajmie się nową inwestycją.

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

2 komentarze

  1. Działka i budynek po Fregacie pójdzie na przetarg i powstanie nowy betonowy klocek zapewne w otoczeniu równie pięknego betonu.

  2. oby szybko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.