Strona główna / Lokalne / Karsibór: Długa lista potrzeb mieszkańców

Karsibór: Długa lista potrzeb mieszkańców

Poza mostem łączącym Karsibór w wyspą Wolin, na osiedlu nie widać kosztownych inwestycji. Mieszkańcy wciąż czekają na kanalizację oraz  przebudowę drogi wzdłuż wody. Lista potrzeb jest dużo dłuższa, a jak mówią – władze miasta zapomniały o ich dzielnicy. Dwa lata temu mieszkańcy pokazali prezydentowi czerwoną kartkę. Było to jedyne miejsce, gdzie nie zdobył większości głosów w wyborach samorządowych.

Wiele osób lubi w Karsibór za dzikość tego miejsca, brak gwaru i spokój sprzyjający odpoczynkowi. Mieszkańcy jednak chcieliby ożywienia wyspy. Liczą na szereg inwestycji, które sprawią, że turyści zaczną odwiedzać także ich.

Przebudowa ulicy 1 Maja została ujęta w Wieloletnich Strategicznych Programach Operacyjnych Miasta Świnoujście na lata 2014- 2020. Szacowany koszt inwestycji wyniesie ponad 12 milionów złotych. Podczas remontu mam być zrobiona instalacja wodno-kanalizacyjna.

Tzw. „rybaczówki” powstawały w latach 70-tych. Dziś, w związku z planowaną tam inwestycją budowy bulwaru, nie przedłuża się już umów dzierżawy na nie. Wzdłuż wody ma powstać bulwar spacerowy. Pojawią się tu ławeczki do odpoczynku, mały pomost.

Zobacz również

Woda w kranach w Świnoujściu jest badana częściej

Woda pitna dla odbiorców Świnoujścia nie jest pobierana z wód  powierzchniowych tj. ani z Odry …

Jeden komentarz

  1. ILE PODATKÓW TYLE INWESTYCJI !!! MOST ZAŁATWIŁ WSZYSTKO NA NAJBLIŻSZE STULECIE !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.