Strona główna / Lokalne / Karsibór: Długa lista potrzeb mieszkańców

Karsibór: Długa lista potrzeb mieszkańców

Poza mostem łączącym Karsibór w wyspą Wolin, na osiedlu nie widać kosztownych inwestycji. Mieszkańcy wciąż czekają na kanalizację oraz  przebudowę drogi wzdłuż wody. Lista potrzeb jest dużo dłuższa, a jak mówią – władze miasta zapomniały o ich dzielnicy. Dwa lata temu mieszkańcy pokazali prezydentowi czerwoną kartkę. Było to jedyne miejsce, gdzie nie zdobył większości głosów w wyborach samorządowych.

Wiele osób lubi w Karsibór za dzikość tego miejsca, brak gwaru i spokój sprzyjający odpoczynkowi. Mieszkańcy jednak chcieliby ożywienia wyspy. Liczą na szereg inwestycji, które sprawią, że turyści zaczną odwiedzać także ich.

Przebudowa ulicy 1 Maja została ujęta w Wieloletnich Strategicznych Programach Operacyjnych Miasta Świnoujście na lata 2014- 2020. Szacowany koszt inwestycji wyniesie ponad 12 milionów złotych. Podczas remontu mam być zrobiona instalacja wodno-kanalizacyjna.

Tzw. „rybaczówki” powstawały w latach 70-tych. Dziś, w związku z planowaną tam inwestycją budowy bulwaru, nie przedłuża się już umów dzierżawy na nie. Wzdłuż wody ma powstać bulwar spacerowy. Pojawią się tu ławeczki do odpoczynku, mały pomost.

Zobacz również

Rzecznik KEP o limitach w kościołach: trzeba się odwołać do odpowiedzialności proboszczów

Nie ma ustaleń, które pozwalałyby na weryfikowanie paszportów covidowych. Przepis jest przepisem, ale jak zawsze …

Jeden komentarz

  1. ILE PODATKÓW TYLE INWESTYCJI !!! MOST ZAŁATWIŁ WSZYSTKO NA NAJBLIŻSZE STULECIE !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.